جمعه, 09 بهمن 1394 10:19

بررسی تحولات یمن در تماس نخست وزیر انگلیس با پادشاه عربستان

بررسی تحولات یمن در تماس نخست وزیر انگلیس با پادشاه عربستان

با ادامه حملات ائتلاف متجاوزان به سرکردگی عربستان به یمن، نخست وزیر انگلیس و شاه عربستان ، آخرین تحولات یمن را بررسی کردند.

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر و تفسیر برون مرزی به نقل از خبرگزاری تسنیم، با ادامه تجاوزهای عربستان به یمن و کشتار مردم این کشور ، "دیوید کامرون" نخست‌وزیر انگلیس دیروز (پنجشنبه) در تماس تلفنی با "سلمان بن عبدالعزیز" شاه عربستان، بر ضرورت دستیابی به راه حلی سیاسی برای بحران یمن تاکید کرد.


گفت‌وگوی "دیویدکامرون" با ملک سلمان درباره یمن در حالیست که وزارت امور خارجه انگلیس، دیروز در واکنش به گزارش اخیر سازمان ملل متحد درباره نقض حقوق بشر در یمن توسط ائتلاف متجاوزان به سرکردگی عربستان ،اعلام کرد ،لندن، گزارش سازمان ملل درباره یمن را پیگیری می‌کند.


همچنین با ادامه حملات عربستان به یمن ، دولت انگلیس تحت فشارهای سیاسی مخالفان داخلی برای توقف صدور تسلیحات و تجهیزات نظامی به عربستان روبرواست.


در همین ارتباط "جرمی کوربین" رئیس حزب کارگران انگلیس تأکید کرد، ائتلاف متجاوزان به سرکردگی عربستان به یمن با نقض قوانین بین‌المللی حقوق بشر، به مناطق مسکونی از جمله مدارس، بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و اردوگاه‌های آوارگان حمله می کند، از این رو انگلیس باید درباره مجوز صادرات سلاح به عربستان تجدیدنظر کند.120/118

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید