پنج شنبه, 08 بهمن 1394 19:34

انتقاد از نقض حقوق بشر در عربستان

انتقاد از نقض حقوق بشر در عربستان

سازمان دیده بان حقوق بشر از اجرای احکام سنگین قضایی برای مخالفان و ادامه حبس دهها فعال حقوق بشر در عربستان در سال 2015 انتقاد کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر و تفسیر برون مرزی به نقل از پایگاه اینترنتی " العهد " لبنان، سازمان دیده بان حقوق بشر در گزارش سالانه خود اعلام کرد، مقامات قضایی آل سعود در سال گذشته میلادی برای بسیاری از مخالفان احکام سنگین صادر کردند که صدور حکم اعدام برای نمر باقر النمر روحانی مبارز عربستانی و تازیانه برای رائف بدوی وبلاگ نویس از جمله این احکام است.


" ساره لیا واتسون " مدیر اجرایی بخش خاورمیانه و شمال آفریقای سازمان دیده بان حقوق بشر با تاکید بر لزوم اصلاح نظام قضایی عربستان و توقف مجازات های سنگین ضد افراد گفت، عربستان باید دهها فعال سیاسی و حقوقی زندانی را آزاد و برای بهبود وضعیت حقوق بشر در این کشور تدابیر لازم را اتخاذ کند.


بر اساس این گزارش، عربستان فعالان سیاسی را که اجرای اصلاحات را خواستارند سرکوب می کند و در سال 2015 دستکم دوازده فعال عربستانی به سبب فعالیت های مسالمت آمیز به حبس محکوم شدند.


این گزارش همچنین با اشاره به حملات هوایی عربستان و هم پیمانانش با همکاری آمریکا به یمن از ماه مارس سال 2015 حاکی است، ائتلاف عربستان سعودی در جنگ علیه یمن از بمب های خوشه ای ممنوعه استفاده کرده و حملات هوایی انجام داده است که در آن ها غیرنظامیان کشته شده اند.120/118

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید