چهارشنبه, 07 بهمن 1394 07:22

بسيج مردمي عراق خواستار اخراج سفير عربستان شد

بسيج مردمي عراق خواستار اخراج سفير عربستان شد

نیروی بسیج مردمی عراق خواستار اخراج سفیر عربستان سعودی شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر و تفسیر برون مرزی، اظهارات تامر السهبان سفیر جدید عربستان سعودی در عراق درباره نیروی بسیج مردمی این کشور با خشم و انزجار شمار زیادی از سیاستمداران این کشور روبرو شده است.

احمد الاسدی سخنگوی بسیج مردمی عراق گفت: حملات این فرد به نیروی بسیج مردمی و دولت عراق ، دروغ پردازی و اقدامی تحریک آمیز جهت فتنه میان طوایف ملت عراق است.

الاسدی تصریح کرد: اظهارات مداخله جویانه سفیر عربستان سعودی بیانگر نیات خبیث این کشور در حمایت از تروریسم است و هنوز شهروندان عراقی در نتیجه حمایت ریاض از تروریست ها در عراق کشته می شوند.

سخنگوی بسیج مردمی عراق تاکید کرد: این اظهارات گستخانه اراده ما را بر نابود کردن تروریست های داعش و مخالفت با حامیان این تروریست ها در داخل و خارج از عراق بیشتر می کند. از دولت و وزارت خارجه عراق می خواهیم سفیر عربستان سعودی را از کشور اخراج و وی را به دلیل اظهارات زشت خود بازخواست کند.

نامر السهبان سفیر جدید عربستان در عراق در گفتگو با یکی از شبکه های تلویزیونی مدعی شد: مخالفت کردها و سنی های عراق با ورود نیروهای بسیج مردمی به مناطق خود نشان می دهد این نیرو در جامعه عراق مقبولیتی ندارد.

این اظهارات با موجی از مخالفتها در میان مردم و شخصیت های سیاسی عراق مواجه شد و مردم این کشور بر اخراج سفیر عربستان سعودی از عراق تاکید دارند. 122/110

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید