جمعه, 25 دی 1394 19:01

تلاش دولت لبنان برای حل مشکلات امنیتی و سیاسی

تلاش دولت لبنان برای حل مشکلات امنیتی و سیاسی

دولت لبنان با حمایت از تلاش نیروهای این کشور در مسیر مقابله با خطر گروههای تروریستی، حمایت همه گروه ها را برای حل مشکلات سیاسی این کشور خواستار شد.

 


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر و تفسیر برون مرزی ، دولت لبنان روز جمعه در پایان نخستین نشست خود در سال جدید در بیانیه ای با اشاره به چالش های سیاسی و امنیتی این کشور بویژه ادامه خلاء پست ریاست جمهوری و تهدید گروه های تروریستی اعلام کرد، برای حل مشکلات، آماده همکاری با همه نهادها و گروه ها است.

به دلیل اختلاف گروه های سیاسی، لبنان از 25 ماه مه سال 2014 ، با پایان دوره ریاست جمهوری «میشل سلیمان» با خلأ سیاسی مواجه است و سیاستمداران این کشور هنوز نتوانسته‌اند بر سر یک نامزد، توافق کنند.

در نشست کابینه لبنان که بدون حضور نمایندگان حزب الله و جریان آزاد ملی برگزار شد، اعضای کابینه ابراز امیدواری کردند، رئیس جمهوری جدید این کشور در سال 2016 با توافق گروه های سیاسی انتخاب شود.

در همین حال وزارت امور خارجه لبنان در بیانیه ای با اشاره به تلاش های این کشور برای مبارزه با گروه های تروریستی، یکپارچگی جهانی در مبارزه با تروریسم تکفیری و خشکاندن منابع مالی، نظامی و فکری این پدیده خطرناک برای سرنوشت جهان و ارزش های انسانی را خواستار شد.

وزارت خارجه لبنان در این بیانیه خاطرنشان کرد، لبنان که بارها طعم تلخ جنایات تروریست های داعشی را چشیده، به تلاش های خود برای نابودی گروه های تروریستی ادامه می دهد.

ازسویی، دستگاه امنیتی لبنان اعلام کرد، در تازه ترین عملیات نیروهای امنیتی این کشور در منطقه مرزی عرسال، کانون درگیری های ارتش و گروه های تروریستی در دو سال گذشته، "بلال کمال مزهر" عضو سرشناس تروریست های القاعده که رهبری چند حمله تروریستی در لبنان را به عهده داشت، بازداشت شده است.

دستگاه امنیتی لبنان ، مزهر را «شکاری ارزشمند» که نزدیک به سراج الدین زریقات فرمانده گروه تروریستی «گردان عبدالله عزام» است توصیف کرد.

گردان عبدالله عزام مسئولیت حملاتی را در منطقه از جمله دو حمله تروریستی به سفارت ایران در بیروت در سال 2014 برعهده گرفته بود.

همچنین اعلام شد، بر اثر انفجار یک بمب کناره جاده ای در منطقه عرسال در شمال شرق لبنان چند تن زخمی شدند.

مناطق شرق و شمال شرق لبنان در نزدیکی مرز سوریه به دلیل نفوذ تروریست های فعال در سوریه، در دو سال گذشته همواره صحنه درگیری نیروهای ارتش و مقاومت لبنان با تروریست‎های تکفیری و داعش بوده است که بر اثر آن تعدادی از شهروندان، و نیروهای لبنانی کشته،مجروح یا ربوده شده اند.120/122

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید