چهارشنبه, 07 بهمن 1394 16:03

اخطار نیروی دریایی ارتش به رزمناو آمریکایی

اخطار نیروی دریایی ارتش به رزمناو آمریکایی

فرمانده نیروی دریایی ارتش از اخطار این نیرو به یک فروند ناوشکن آمریکایی برای خروج از منطقه برگزاری رزمایش دریایی "ولایت "94 در تنگه هرمز خبر داد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر و تفسیر برون مرزی، امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران درجمع خبرنگاران گفت رزمناو آمریکایی و یگان پروازی همراه آن که وارد محل رزمایش دریایی "ولایت 94" در منطقه شرق تنگه هرمز شده بود با اخطار نیروی دریایی ارتش ایران مجبور به ترک این منطقه شد.

دریادار سیاری افزود از آنجایی که در محدوده رزمایش ولایت 94 با توجه به تعداد و تنوع یگانها و تمرینات پیش بینی شده از سلاحها و مهمات جنگی استفاده می شود و انواع موشک ها و اژدرها در این رزمایش مورد استفاده قرارمی گیرد، برابرعرف بین المللی،نیروی دریایی ارتش ایران باید محدوده تمرینات را پاکسازی کند تا خطری متوجه شناورهای تجاری و نظامی حاضر در منطقه رزمایش نشود.

رزمایش بزرگ نیروی دریایی ارتش " ولایت ۹۴" روز چهارشنبه به مدت یک هفته در سواحل و آب های سرزمینی جنوب شرق ایران ، سواحل مکران و آبهای شمال اقیانوس هند با هداف نشان دادن توانمندی‌ها و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در جهت برقراری امنیت در عرصه دریاها آغاز شد.

در اولین روز این رزمایش یگانهای شناور سطحی و زیر سطحی با اعزام به مناطق از پیش تعیین شده با تمامی امکانات برای رهگیری محدوده های نفوذ دشمن اقدام کردند.

در این مرحله از رزمایش یگانهای موشکی ساحل به دریا، تیپ تفنگداران، راکت اندازها ، توپخانه ساحلی و سامانه های الکترونیکی در محدوده رزمایش گسترش و استقرار یافتند. 122/112

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید