جمعه, 02 بهمن 1394 14:18

خطیب نماز جمعه تهران: اجرای برجام و لغو تحریم ها مرهون مقاومت مردم است

خطیب نماز جمعه تهران: اجرای برجام و لغو تحریم ها مرهون مقاومت مردم است

خطیب نماز جمعه تهران ، گفت اجرای برجام و لغو تحریم‎ها موفقیت بزرگی است که در نتیجه مقاومت و حمایت مردم بدست آمد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر و تفسیر برون مرزی ، آیت الله احمد خاتمی، خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به پایان یافتن موضوع هسته‎ای ایران و لغو تحریم‎ها ، از رئیس جمهوری ، وزیر امور خارجه و تیم مذاکره کننده هسته‎ای ایران برای تلاش در بسته شدن پرونده‎ای هسته‎ای درچارچوب منافع ملت قدردانی کرد.

خطیب نماز جمعه تهران ، افزود توافق هسته‎ای ایران و گروه 1+5 هرچند توافق کاملی نیست اما خواسته‎های جمهوری اسلامی که همان لغو تحریم‎های اقتصادی و به رسمیت شناختن حق هسته‎ای ایران بود را تامین کرد.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به تحریم‎های جدید آمریکا ضد ایران پس از امضای لغو تحریم‎های قبلی از سوی باراک اوباما ، رئیس جمهوری آن کشور ، تصریح کرد آمریکا ، همان آمریکای قدیمی است و باید مراقب خدعه‎هایش در اجرای برجام بود.

آیت الله خاتمی با بیان این که نباید برجام را "لطف آمریکایی‎ها" تلقی کرد ، افزود آمریکا همیشه دشمن ایران بوده است و هرگز نباید به دشمن اعتماد کرد ، زیرا آنان همیشه از پیشرفت ملت ایران ناراحت و از شکست جمهوری اسلامی خوشحال شده‎اند.

امام جمعه موقت تهران همچنین با اشاره به انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در ایران ، تاکید کرد مسوولیت‌ها و پست‌ها در نظام اسلامی از رهبری گرفته تا نمایندگی مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری ، همه "امانت‌های سیاسی" هستند.

آیت الله خاتمی ، گفت کسانی که در شورای نگهبان رد صلاحیت می‎شوند اما آن را قبول نمی‎کنند و مدعی تقلب می‎شوند ، افرادی امین نیستند و شایستگی نمایندگی ملت را ندارند.

خطیب نماز جمعه تهران به مسوولان شورای نگهبان قانون اساسی ایران ، توصیه کرد در فرایند تایید صلاحیت‎ها قانون‎مدارنه عمل کنند و در این مسیر از سرزنش‎ها و انتقادهای نابجا بیم به خود راه ندهند.

آیت الله خاتمی ، خاطرنشان کرد اصل 99 قانون اساسی ایران ، نظارت بر انتخابات را به شورای نگهبان واگذار کرده و همین قانون اساسی ، نظارت شورای نگهبان را استصوابی دانسته است ، بنابراین کسانی که صلاحیت‎شان احراز نشده و کسانی که رد صلاحیت‌ شدند حق قانونی اعتراض دارند و هیچ‌کس هم مدعی نیست که شورای نگهبان و هیأت نظارت معصوم هستند.

خطیب نماز جمعه تهران همچنین از اقدام نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در دستگیری چند نفر از ملوانان آمریکایی که وارد آب‌های نیلگون خلیج‌فارس شده‌اند، قدردانی کرد.120/115

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید