جمعه, 25 دی 1394 14:17

خطیب جمعه تهران: سعودی ها به سقوط نزدیک شده اند/مذاکره کنندگان هسته ای مردم را خوشحال کنند

خطیب جمعه تهران: سعودی ها به سقوط نزدیک شده اند/مذاکره کنندگان هسته ای مردم را خوشحال کنند

 خطیب جمعه تهران گفت: عربستان سعودی با جنایت های فراوان به طور قطع به سقوط نزدیک شده است.

 


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر و تفسیر برون مرزی به نقل از ایرنا، آیت الله محمد علی موحدی کرمانی در خطبه نماز جمعه این هفته تهران افزود: شهادت شیخ نمر نه تنها در کشورهای اسلامی بلکه در جهان عکس العمل داشت، بدانید این شهادت وضع شما (سعودی ها) را تغییر می دهد و ظلم ها و ستم ها نمی گذارد شما بمانید.

امام جمعه موقت تهران،اظهار داشت: این چه منطقی است، به چه جرمی آیت الله نمر را اعدام کردند، شیخ نمر عنصری آمر به معروف و ناهی از منکر بود حق می گفت و اعتراض می کرد، مگر پاسخ معترض این است که حلقومش را ببرند. بدانید و منتظر باشید فریادهای حق طلبانه آیت الله نمر که از حلقومش بیرون آمد و بریده شد برای همیشه خواهد ماند و نظام شما را ساقط خواهد کرد. 

موحدی کرمانی در ادامه خطاب به سعودی ها گفت: شما حرمت خانه خدا را مراعات نکردید و نمی کنید، حرکت شما شبیه حرکت ابرهه است، ابرهه آمد خانه خدا را خراب کند، شما هم کرامت و عظمت این خانه خدا را آسیب می رسانید، همان کاری که خدا با ابرهه انجام داد، منتظر باشید بر سر شما نیز خواهد آمد.

 

** مذاکره کنندگان مردم را خوشحال کنند

خطیب جمعه تهران در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: این روزها قلب رآکتور اراک، تبدیل به مساله روز شده و امیدواریم هیات ایرانی مذاکره کننده سعی کنند برنامه ها به گونه ای باشد که مردم را خوشحال کنند و در این زمینه باید مراقب باشند.

وی در ادامه سخنان خود به موضوع دستگیری و آزادی تفنگداران نیروی دریایی آمریکا نیز اشاره کرد و گفت: عجیب است اینها وارد آبهای سرزمینی ایران شدند و خودشان مدعی هستند اشتباهی وارد این نقطه شدیم، که خدا می داند اشتباهی یا عمدی بوده است، اما هر چه هست، آفرین بر آنان که از مرزهای ایران دفاع و حمایت می کنند.

موحدی کرمانی تاکید کرد: نیروی دریایی ایران و سپاه پاسداران با شهامت و قدرت اینها را محاصره و دستگیر کردند. این موضوع برای آمریکا و سایر کشورها حاوی پیام است و آن اینکه ایران کشوری قوی و مقتدر است و البته در جای خود هم رافت را اعمال می کند کما اینکه در مورد اینها هم با رافت اقدام شد.

امام جمعه موقت تهران،افزود: مطلبی که باید مردم و مسوولین ما باید خوب بدانند و باور داشته باشند این است که آمریکا دست از زورگویی و قلدری بر نمی دارد، همه باور داشته باشیم که دولت آمریکا یک دولت طاغوتی است، زور می گوید و به تعبیر برخی مسوولان دبه و نقض پیمان و عهد می کند.

موحدی کرمانی اضافه کرد: آمریکا اگر تحریم را از جایی بردارد با عنوان دیگری هدف خود را تحمیل می کند، با این دولت زورگو چه باید کرد؟ اسلام و قرآن به ما دستور می دهد چه کنیم، قرآن می گوید اگر تسلیم ظالم شدید و ملاحظه حال او را کردید ظلم را بیشتر می کند، اینکه در مورد ما بگویند آفرین ایران به تعداتش عمل کرد، تا کی می خواهیم اینگونه باشیم ما به تعهدات خود عمل کنیم اما آمریکا تعهدات خود را نقض کند.

وی ادامه داد: باید بدانیم که پذیرش ظلم گناه است همانطور که ظلم کردن گناه است. دشمن عهد شکنی می کند اما ما هیچ اقدامی نکنیم. باید در مقابل زورگویی، تجاوز و عهد شکنی عکس العمل نشان داد.

امام جمعه موقت تهران گفت: قرآن دستور داده است اگر کسی در مقابل شما تکبر کرد، شما در مقابل آن تواضع نکنید. اگر آنها دبه کردند، شما هم دبه کنید، نقض عهد کردند، شما هم نقض عهد کنید، اگر به پیمان خود عمل نکردند شما هم به همان اندازه به پیمان عمل نکنید و آمریکا را ادب کنید.

موحدی کرمانی ادامه داد:کاری کنید که بفهمند شما دولتی جدی، قوی و شجاع هستید. در یک کلمه عرض کنم، مبادا دشمن از روح لطیف و ظریف شما سوءاستفاده کند و مبادا وفاداری شما را به ترس معنا کند. 120/112

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید