پنج شنبه, 24 دی 1394 07:31

تاکید بر تقویت روابط ایران و لبنان

 تاکید بر تقویت روابط ایران و لبنان

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان، بر ضرورت تقویت روابط و مناسبات تهران و بیروت تاکید کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر و تفسیر برون مرزی به نقل از ایرنا، محمد فتحعلی روز چهارشنبه پس از دیدار با "ودیع الخازن" رئیس شورای مسیحیان مارونی لبنان، در کنفرانس خبری تصریح کرد: جایگاه لبنان در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بسیار مهم و بزرگ است.


وی با ابراز تاسف شدید از رنج های منطقه ناشی از تروریسم، خواستار افزایش تلاش ها و یکپارچه کردن صفوف برای مبارزه با تروریسم تکفیری شد.


سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان همچنین ابراز امیدواری کرد که پس از رفع تحریم های ظالمانه، شرایط جدیدی در منطقه حاکم شود.


رئیس شورای مسیحیان مارونی لبنان نیز در این کنفرانس خبری تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران خواستار تحکیم و تقویت روابط لبنانی- لبنانی و ادامه گفت وگوهای ملی است.


ودیع الخازن همچنین توافق بین ایران و گروه 1+5 در زمینه هسته ای را توافقی تاریخی خواند و ابراز امیدواری کرد که در خصوص همه پرونده های پیچیده منطقه توافق حاصل شود و درگیری ها و جنگ های امروز که نتیجه آنها فقط کشتار و ویرانی است، پایان یابد.


وی با بیان اینکه "ایران در امور داخلی لبنان از جمله پرونده انتخابات ریاست جمهوری این کشور مداخله نمی کند"، تصریح کرد: انتخاب رئیس جمهور حق ملت لبنان است و امیدواریم در اسرع وقت این انتخاب صورت گیرد.125/112

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید