دوشنبه, 30 آذر 1394 07:02

صالحي: آمريکا به تعهدات خود در برجام عمل نکند، بازنده خواهد بود

صالحي: آمريکا به تعهدات خود در برجام عمل نکند، بازنده خواهد بود

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: اگر آمریکا به تعهدات خود در برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) عمل نکند، بازنده خواهد بود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر وتفسیر برون مرزی، علی اکبر صالحی در گفتگو با شبکه العالم، درباره واکنش ایران در صورت عمل نکردن آمریکا به تعهدات خود در برجام گفت: در صورتی که آمریکا بخواهد وعده های خود را نقض کند، بازنده خواهد بود، چرا که آژانس در گزارش خود اعلام کرده ایران هیچ گاه به دنبال ساخت سلاح هسته ای نبوده  و آنچه که در این گزارش آمده نشان می دهد اطلاعاتی که تا سال 2003 به آژانس داده شده بی اساس بوده است.


وی درباره زمان اجرای توافق هسته ای میان ایران و گروه پنج به علاوه یک و ترتیبات باقیمانده در این زمینه گفت: پس از اینکه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی قطعنامه اخیر خود را درباره ایران صادر کرد و پرونده هسته ای جمهوری اسلامی ایران را از دستور کار شورای حکام خارج کرد، ایران برخی از اقدامات را نظیر غیرفعال کردن شماری از سانتریفیوژها در تاسیسات نطنز و فردو را آغاز کرد.


صالحی افزود، ماموریت دیگر، بیرون آوردن قلب رآکتور اراک است که این عملیات نیز دو هفته به طول خواهد انجامید و کارهای مقدماتی در این زمینه آغاز شده است.
وی درباره چگونگی خارج کردن قلب رئاکتور اراک گفت: قرار است مخزن جدیدی برای این رئاکتور ساخته شود و ساخت آن دو تا دو سال و نیم زمان می برد.


رئیس سازمان انرژی اتمی درباره همکاری هسته ای با کشورهای دیگر نیز گفت: کشورهای دارای فن آوری هسته ای نظیر کره جنوبی، ژاپن و کشورهای اروپایی آمادگی خود را برای همکاری با ایران در این زمینه اعلام کرده اند.125/112

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید