جمعه, 01 آبان 1394 13:44

روح حماسه حسینی و انقلابی در متن نامه رهبر معظم انقلاب به ریاست جمهوری

روح حماسه حسینی و انقلابی در متن نامه رهبر معظم انقلاب به ریاست جمهوری

خطیب نماز جمعه تهران، نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را موضع ملت ایران دانست.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر و تفسیر برون مرزی، آیت الله سید احمد خاتمی، خطیب نماز جمعه تهران، نامه اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی به رییس جمهور درباره برجام را تاریخی و حساب شده دانست و گفت : این نامه پرونده برجام را بست.

 

خطیب نماز جمعه تهران، افزود: بر متن نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی به دکتر روحانی، روح حماسه حسینی و انقلابی حاکم بوده و این پیام را داد که ایران اسلامی همچنان بر مواضع اصولی خود استوار است.

 

آیت الله خاتمی، نکته دیگر نامه مقام معظم رهبری درباره برجام را نفرت از آمریکا دانست و تصریح کرد: آمریکا دروغگو و بدقول است و رهبر معظم انقلاب اسلامی همانند امام خمینی (ره)، آمریکا را شیطان بزرگ می‎دانند.

 

خطیب نماز جمعه تهران، تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر تشکیل هیات قوی برای رصد کردن پیشرفت کار برجام توسط طرف مقابل را از موارد مهم این نامه دانست و اظهار کرد : رهبر معظم انقلاب اسلامی برجام را به شکل مشروط تایید کردند.

 

آیت الله خاتمی همچنین به انتفاضه قدس مردم فلسطین ضد رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: سازش با این رژیم فایده‎ای برای ملت فلسطین ندارد.

 

خطیب نماز جمعه تهران، افزود: با از سرگیری انتفاضه قدس ، می‎توان سرزمین‎های فلسطینی را از اشغال رژیم صهیونیستی آزاد کرد. آیت الله خاتمی همچنین به فاجعه منا اشاره و تاکید کرد: بی تردید دولت عربستان در قبال این فاجعه کوتاهی کرده و مجرم است و باید در دادگاه‎های بین المللی محاکمه شود.

 

خطیب نماز جمعه تهران ضمن تاکید بر تشکیل کمیته حقیقت یاب با حضور همه کشورهایی آسیب دیده در فاجعه منا برای بررسی و مشخص شدن ابعاد این فاجعه، گفت: سعودی‎ها لیاقت اداره مناسک حج را ندارند و اداره حج باید در اختیار جامعه اسلامی و جهان اسلام قرار گیرد.

 

خطیب نماز جمعه تهران در خطبه نخست نیز با اشاره به فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) و خصوصیات یاران امام حسین (ع)، تاکید کرد: همواره باید عاشورایی زندگی کرد.118/112

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید