جمعه, 09 بهمن 1394 10:26

توصیف روزنامه اتریشی از سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به اروپا

توصیف روزنامه اتریشی از سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به اروپا

روزنامه اتریشی سفر رییس جمهوری اسلامی ایران به اروپا را آغاز تجارت بزرگ جمهوری اسلامی و اروپا توصیف کرد.

 


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر و تفسیر برون مرزی ، روزنامه "پرسه" چاپ اتریش روز جمعه با اشاره به سفر "حسن روحانی" رییس جمهوری اسلامی ایران به ایتالیا وفرانسه، نوشت، فصل جدیدی بین ایران با جامعه بین الملل در حال شکل گیری است و از شروع سفر روحانی به ایتالیا، تجارت بزرگ اروپا با ایران آغاز شده است.


روزنامه پرسه افزود، فرانسوی ها با وجود بازار جدیدی که در ایران به وجود آمده است، حتی برخی تشریفات خود را نیز که لازم الاجراست رعایت نکردند.


حسن روحانی ، رئیس جمهوری ایران در جریان سفر دو روزه خود به فرانسه که از روز چهارشنبه آغاز شده بود، با رئیس‌ جمهوری این کشور ملاقات و درباره راه‌های توسعه روابط دو کشور و مسائل مورد علاقه در عرصه دوجانبه ، منطقه‌ای و بین‌المللی بحث و تبادل نظر کرد.


در این سفر 20 سند همکاری مشترک در عرصه‌های مختلف بین دو دولت ایران و فرانسه به امضاء رسید و بخش‌های خصوصی تهران و پاریس نیز بیش از 10 سند همکاری مشترک به امضاء رساندند.


رئیس جمهوری اسلامی ایران در سفر به ایتالیا نیز بستر تحرکی جدی در روابط دو کشور را در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، گردشگری و علمی و فناوری، با امضای 14 موافقتنامه و توافق بر سر نقشه راه همکاری‌های مشترک، هموار کرد. 120/118

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید