جمعه, 09 بهمن 1394 08:32

مخالفت روسيه با حضور تروريستهای "جيش الاسلام" و "احرار الشام" در مذاکرات ژنو

مخالفت روسيه با حضور تروريستهای "جيش الاسلام" و "احرار الشام" در مذاکرات ژنو

معاون وزیر امور خارجه روسیه بر مخالفت مسکو با حضور گروههای تروریستی جیش الاسلام و احرار الشام در مذاکرات ژنو 3 درباره بحران سوریه تاکید کرد.

 


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر و تفسیر برون مرزی به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک ، "گنادی گاتیلوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه روز پنج شنبه درباره حضور نمایندگان دو گروه تروریستی جیش الاسلام و احرار الشام در مذاکرات ژنو 3 گفت؟: این دو گروه در فهرست گروه های تروریستی روسیه قرار دارند و مسکو با حضور این گروه ها بر سر میز مذاکره مخالف است.


گنادی گاتیلوف افزود، پیشنهاد هایی مبنی بر اینکه نمایندگان این گروهها در قالب هیئت مخالفان سوری در مذاکرات ژنو حضور یابند و نه به عنوان نمایندگان گروههای تروریستی ارائه شده است،  اما این مسئله تاکنون  به نتیجه نرسیده است.


معاون وزیر امور خارجه روسیه همچنین درباره حضور کردهای سوریه در مذاکرات ژنو 3 اظهار داشت، روسیه و آمریکا به درک مشترکی درباره حضور کردها در مذاکرات رسیده اند و دو کشور بر این عقیده اند که گفتگوهای صلح سوریه بدون مشارکت کردها اعتبار نخواهد داشت.


این مقام دیپلماتیک روسیه افزود، "استفان دی میستورا" نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه تاکنون از کردها برای شرکت در گفتگوهای ژنو دعوت نکرده است و به نظر می رسد دی میستورا می خواهد کردها در مرحله بعدی مذاکرات شرکت داشته باشند.


گفت وگوهای صلح سوریه قرار است امروز ، جمعه ، در ژنو سوئیس شروع شود. 120/118

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید