چهارشنبه, 07 بهمن 1394 07:20

لاوروف: کردها سوریه بايد در مذاکرات صلح نماينده داشته باشند

لاوروف: کردها سوریه بايد در مذاکرات صلح نماينده داشته باشند

وزیر امور خارجه روسیه بر حضور نماینده ای از کردهای سوریه در مذاکرات صلح این کشور تاکید کرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر و تفسیر برون مرزی به نقل از شبکه خبری فرانس، سرگئی لاورف وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد کردهای سوریه به عنوان قومی که یک چهارم جمعیت سوریه را تشکیل می دهند باید در مذاکرات صلح این کشور نماینده داشته باشند.

این شبکه خبری در گزارشی درباره مذاکرات صلح سوریه اعلام کرد روسیه و ترکیه درباره حضور کردها در این مذاکرات اختلاف نظر دارند.

ترکیه با حضور نماینده حزب اتحاد دموکراتیک سوریه در این مذاکرات مخالف است. احمد داوود اوغلو می گوید ما ضد کردها نیستیم اما با این موضوع به شدت مخالفیم که حزب اتحاد دموکراتیک سوریه و یگان های پاسداری از مردم که با حکومت سوریه همکاری می کند در این مذاکرات نماینده ای داشته باشند.

شبکه خبری فرانس 24 تصریح کرد، اما سرگئی لاورف این نظر ترکیه را قبول ندارد و می گوید بدون حضور حزب اتحاد دموکراتیک سوریه مذ اکرات به نتایجی که مورد نظر است نخواهد رسید. زیرا کردهای سوریه یک چهارم جمعیت این کشور را تشکیل می دهند.

در همین راستا، صالح مسلم رئیس حزب اتحاد دموکراتیک سوریه روز سه شنبه اعلام کرد سازمان ملل متحد هنوز از مقامات کرد سوریه برای شرکت در مذاکرات صلح این کشور که قرار است این هفته آغاز شود، دعوت نکرده است. 122/110

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید