سه شنبه, 06 بهمن 1394 07:09

موافقت‎نامه تسهیلات روادید ایران و روسیه اجرایی می‎شود

موافقت‎نامه تسهیلات روادید ایران و روسیه اجرایی می‎شود

وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد : موافقت نامه تسهیلات روادید میان ایران و روسیه از ششم ماه فوریه 2016 به اجرا در می آید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر و تفسیر برون مرزی ؛ پایگاه اینترنتی وزارت خارجه روسیه روز دوشنبه نوشت : موافقت نامه دولتی در مورد تسهیل متقابل صدور روادید برای اتباع ایران و روسیه که روز 23 ماه نوامبر سال 2015 در تهران امضا شده بود، از روز ششم ماه فوریه به اجرا گذاشته می شود.


در این بیانیه امده است: در این موافقت نامه تسهیلات روادید برای نمایندگان محافل تجاری ایران و روسیه، شرکت کنندگان در برنامه های علمی، فرهنگی، هنری، دانشجویان و گردشگران پیش بینی شده است.


وزارت خارجه روسیه ابراز امیدواری کرده است اجرای این موافقت نامه موجب تقویت روابط ایران و روسیه در تمام عرصه های همکاری های دوجانبه شود.


به گزارش ایرنا ؛ سفارت ایران در روسیه هم روز دوشنبه اعلام کرد: دومای روسیه به دنبال لغو نظام روادید میان ایران و روسیه است.


بخش دیپلماسی رسانه ای سفارت ایران در مسکو روز دوشنبه اعلام کرد: «نیکلای لویچف» معاون دومای روسیه خواهان لغو نظام روادید بین این کشور و ایران شده است. معاون دومای روسیه این امر را برای تقویت روابط دوجانبه به ویژه در عرصه انسانی لازم و بسیار مهم دانسته است.125/111

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید