جمعه, 20 آذر 1394 17:59

لاوروف : عراق شریک مهم روسیه در مقابله با تروریسم است

لاوروف : عراق شریک مهم روسیه در مقابله با تروریسم است

وزیر امور خارجه روسیه از کمک این کشور به عراق خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر و تفسیر برون مرزی به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه در مصاحبه با ریانووستی با اشاره به اینکه مسکو کمک های نظامی-فنی در اختیار عراق قرار می دهد، اعلام کرد روسیه دولت عراق را شریکی مهم در مقابله با تروریسم می داند.


وزیر امور خارجه روسیه با اشاره به اینکه روابط مسکو-بغداد در مقابله با تروریسم رو به افزایش است، گفت یک مرکز هماهنگی بین المللی برای مقابله با گروه تروریستی داعش در شهر بغداد پایتخت عراق تاسیس شده است. 


سرگئی لاوروف با اشاره به نزدیک بودن زمان شکل گیری تعامل بین المللی در مقابله با داعش، افزود برای حصول به این مقصود مقام های کشورهای مختلف باید با کنار گذاشتن اختلافات، اهداف فردی و سیاست های دوگانه شان، به استفاده از مقابله با تروریسم برای پیش بردن اهدافشان در عرصه ژئوپولیتیک، پایان دهند.


چندی پیش، "حاکم الزاملی" رئیس کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق در واکنش به تجاوز ترکیه و نقض حق حاکمیت عراق، از درخواست احتمالی بغداد از مسکو برای حضور نظامی روسیه در آن کشور خبر داده بود.


اقدام اخیر ترکیه در اعزام نیروهای نظامی خود به منطقه بعشیقه نزدیک شهر موصل مرکز استان نینوا در شمال عراق ، به تیرگی روابط بغداد و آنکارا منجر شد.111/118

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید