یکشنبه, 10 خرداد 1394 09:19

دعوت روسیه از انصارالله یمن برای رایزنی در مسکو

دعوت روسیه از انصارالله یمن برای رایزنی در مسکو

یک مقام جنبش مردمی انصارالله یمن از درخواست مقامات روسیه از این جنبش برای فرستادن هیأتی به مسکو و رایزنی درباره تحولات یمن خبر داد.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر و تفسیر برون مرزی، یکی از اعضای شورای انقلابی جنبش مردمی انصارالله یمن روز شنبه گفت مقام‌های روسیه از این گروه یمنی خواسته‌اند برای رایزنی درباره آخرین تحولات این کشور راهی مسکو شوند.

 

این مقام جنبش انصارالله یمن که نامش اعلام نشده است همچنین شایعات مطرح شده در برخی رسانه‌ها را درباره مذاکره هیأتی از این جنبش با نمایندگان آمریکایی، رد کرد.

 

هم اکنون هیأتی از جنبش انصارالله برای رایزنی با مقامات عمان درباره اوضاع یمن، در مسقط به سر می‌برد.

 

"محمد عبدالسلام" ، سخنگوی رسمی جنبش انصارالله یمن روز شنبه از بررسی پیشنهادهای مختلف منطقه‌ای و بین المللی در عمان خبر داده بود.

 

روزنامه سعودی الشرق الاوسط نیز مدعی شد توافق اولیه بین جنبش انصارالله و عربستان برای پایان بحران یمن و آغاز روند سیاسی در این کشور انجام شده است.

 

این در حالی است که حملات هوایی عربستان به یمن همچنان ادامه دارد. روز شنبه در شصت و ششمین روز حمله عربستان و هم‌پیمانانش به یمن، جنگنده‌های سعودی مقر کنسولگری روسیه را در عدن هدف قرار دادند.

 

در استان حجه (شمال غرب یمن) نیز بیش از 18 شهروند یمنی در حملات هوایی عربستان جان باختند. در استان شمالی صعده، "عبدالله محمد شاجع" ، دبیرکل احزاب یمن جدید و دو نفر از همراهانش در حمله جنگنده‌های سعودی به "وادی آل ابوجُباره" کشته شدند.

 

چهار زن نیز در دو حمله هوایی دیگر رژیم سعودی به این منطقه جان باختند.118/112

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید