چهارشنبه, 07 بهمن 1394 09:19

وزیر خارجه کانادا: رویکرد دولت سابق در قبال ایران غیرعقلانی بود

وزیر خارجه کانادا: رویکرد دولت سابق در قبال ایران غیرعقلانی بود

استفن دیون با رد مواضع ضد ایرانی دولت قبلی کشورش، از حرکت در مسیر رفع تحریمهای ایران خبر داد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر و تفسیر برون مرزی، استفن دیون Stéphane Dion  در جمع خبرنگاران درباره تحریمهای ایران گفت:«رویکرد دولت سابق (کانادا) ایدئولوژیک و غیرعقلانی بود. آنچه حزب مخالف (دولت) در حال حاضر پیشنهاد می کند این است که ما تحریمها را حفظ کنیم که با استمرار تحریمها ما منزوی خواهیم ماند. این تحریمها به ایران ضربه خواهد زد اما بی تردید، به فعالان اقتصادی در کانادا نیز ضربه خواهد زد. ما باید اقدامات موثری صورت بدهیم. به نظرما، وقتی شما با رژیم ایران اختلاف نظر دارید، عقب نمی نشینید بلکه سخت تر تلاش می کنید تا اوضاع بهتر شود. این دقیقا همان کاری است که متحدانمان در مذاکرات با ایران انجام دادند و به توافق رسیدند. این توافق برای جهان خوب است.»

در حالی وزیر امور خارجه کانادا از عزم دولت این کشور برای پایان دادن به تحریمهای ایران سخن می گوید حزب محافظه کار مخالف دولت کنونی بر حفظ تحریمها تاکید دارد. محافظه کاران دولت قبلی کانادا را در دست داشتند و در سال 2012 به قطع روابط با ایران مبادرت کردند و دیپلماتهای ایرانی را از کانادا اخراج کردند.

درعین حال، استفن دیون گفته است که زمان گفتگو با روسیه نیز فرارسیده که این سخنان نیز با انتقادهای شدید حزب محافظه کار کانادا همراه شده است. دولت قبلی کانادا به علت اقدامات روسیه در اوکراین به شدت از کرملین انتقاد می کرد. 122/110

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید