چهارشنبه, 07 بهمن 1394 07:29

درخواست یونیسف برای تامین بودجه مورد نیاز برای کمک های به کودکان نیازمند جهان

درخواست یونیسف برای تامین بودجه مورد نیاز برای کمک های به کودکان نیازمند جهان

صندوق کودکان ملل متحد، یونیسف، برای ارائه کمک های فوری به میلیون ها کودک نیازمند جهان در سال 2016، بودجه ای معادل 2 میلیارد و 800 میلیون دلار درخواست کرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر و تفسیر برون مرزی به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، صندوق کودکان ملل متحد روز سه شنبه اعلام کرد که در سال جاری 25 درصد از این بودجه را به مصرف آموزش وپرورش بیش از 43 میلیون کودک نیازمند در سراسر جهان خواهد رساند.

بنا به اعلام این نهاد، هم اکنون در سراسر دنیا، 24 میلیون کودک در مدارس مشغول به تحصیل هستند.

یونیسف در نظر دارد که در سال 2016 شمار کودکان ساکن در مناطق بحران زده تحت پوشش برنامه های اضطراری خود را از 4 میلیون و 900 هزار کودک در سال 2015 به 8 میلیون و 200 هزار کودک در سال جاری افزایش دهد.

به گفته مقامات یونیسف، بیش از 5 میلیون نفر از این کودکان، کودکان سوری در داخل و یا کشورهای همسایه سوریه خواهند بود.

طبق آمارهای رسمی سازمان ملل درحال حاضر از هر 9 کودک یک نفر در مناطق جنگ زده جهان زندگی می کند و احتمال مرگ کودکانی که قبل از پنج سالگی جان خود را در اثر بیماری های قابل پیشگیری از دست می دهند دراین مناطق دوبرابر بیشتر از سایر مناطق جهان است.

یونیسف همچنین تاکید کرد که در ماه های اخیر رنجی که میلیون ها کودک در کشورهای بروندی، نیجریه و پناهجویان در کشورهای اروپایی متحمل می شوند ورای توصیف و تصور انسانی است.

صندوق کودکان ملل متحد اعلام کرد که این نهاد در سال 2016 در مجموع 76 میلیون نفر در 63 کشور جهان را از طریق کمک ها و خدماتی چون واکسینه کردن، تامین آب آشامیدنی سالم ، مقابله با سو تغذیه کودکان ، روان درمانی و تامین امکانات آموزشی زیر پوشش قرار خواهد داد.

بر اساس این گزارش، بیش از 500 میلیون کودک جهان در مناطقی زندگی می کنند که با خطر سیلاب های سنگین و ویرانگر روبرو است و 160 میلیون نفر از آن ها در نقاط خشکسالی زده بسر می برند. 122/110

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید