شنبه, 03 بهمن 1394 07:37

وضعیت فوق العاده در پایتخت امریکا؛ احتمال قطع گسترده برق در واشنگتن

وضعیت فوق العاده در پایتخت امریکا؛ احتمال قطع گسترده برق در واشنگتن

 

 

 

در پی شروع کولاک گسترده در بخش هایی از آمریکا، خطر قطع برق و کمبود وسایل گرمایشی هزاران خانواده را در واشنگتن تهدید می‌کند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر و تفسیر برون مرزی، با ورود جبهه هوای سرد و بارش سنگین برف در واشنگتن، بیشتر مدارس و ادارات دولتی در پایتخت آمریکا امروز تعطیل شدند. 

به گزارش کارشناسان هواشناسی ورود جبهه هوای سرد به این نقطه از آمریکا باعث کاهش دما تا منفی 18 درجه سانتیگراد خواهد شد و با توجه به وزش باد شدید و رطوبت هوا امکان کاهش دما تا منفی 26 درجه نیز وجود دارد.

بیشتر ادارات دولتی و سازمانهای وابسته ساعت 12 ظهر تعطیل شدند. فروشگاه‌های بزرگ عرضه مواد غذایی درپی هجوم مردم از ترس کمبود غذا خالی شده‌اند. 

یکی از بزرگترین نگرانی های مردم در حومه شهر واشنگتن نبود لوله‌ کشی گاز و وابستگی 100درصد به برق است. طبق پیش‌بینی اداره هواشناسی کولاک کنونی بزرگترین کولاک در 100 سال گذشته آمریکا محسوب می‌شود.

رئیس‌ جمهوری آمریکا نیز در سفر بازگشت از دیترویت در فرودگاه واشنگتن، قصد داشت با بالگرد به کاخ سفید بازگردد اما تمام بالگردها به دلیل شرایط بد جوی زمین‌ گیر شده اند. اوباما با خودروی مخصوص راهی کاخ سفید شد.118/110

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید