پنج شنبه, 08 بهمن 1394 10:38

سرنوشت شیخ الزکزکی همچنان در هالی از ابهام

سرنوشت شیخ الزکزکی همچنان در هالی از ابهام

عضو جنبش اسلامی نیجریه گفت ، سرنوشت رهبر جنبش اسلامی نیجریه همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر و تفسیر برون مرزی،"حسن بالا"، عضو جنبش اسلامی نیجریه چهارشنبه شب در گفتگو با خبرگزاری مهر درباره آخرین وضعیت "شیخ ابراهیم الزکزکی"، رهبر جنبش اسلامی این کشور، تصریح کرد، ارتش نیجریه از ارائه هرگونه اطلاعاتی در خصوص آخرین وضعیت شیخ الزکزکی خودداری می کند و همچنان وی را در مکانی نامعلوم به بند کشیده است.


حسن بالا همچنین با اشاره به ملاقات اعضای انجمن علمای اسلام با شیخ الزکزکی تأکید کرد، اگر ملاقاتی میان دو طرف صورت گرفته باشد، جزئیات آن تاکنون منتشر نشده است.


عضو جنبش اسلامی نیجریه در باره لغو یا عدم لغو ممنوعیت ملاقات خانواده شیخ الزکزکی با وی گفت، تاکنون خانواده شیخ الزکزکی موفق به ملاقات وی نشده اند، اما انجمن علمای اسلام در حال رایزنی برای انجام این ملاقات است و ارتش نیز در حال بررسی این مسأله بوده و ممکن است مجوز این ملاقات را صادر کند.


حسن بالا در بخش دیگری از سخنان خود شمار کشته ها در یورش وحشیانه ارتش نیجریه به مسلمانان این کشور در شهر زاریا را حدود ۲۰۰۰ نفر اعلام و اظهار کرد،علاوه بر کشته ها ، ۷۰۵ نفر از مسلمانان نیز مفقود هستند و هیچ اطلاعاتی از آنها در دست نیست.

عضو جنبش اسلامی نیجریه همچنین با بیان اینکه تظاهرات مردم این کشور در اعتراض به بازداشت شیخ الزکزکی همچنان به صورت گسترده ادامه دارد، تاکید کرد تظاهرات مردم نیجریه بدون وقفه ادامه دارد.125/120

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید