سه شنبه, 06 بهمن 1394 07:19

مصر تشدیدکنندۀ محاصرۀ غزه

مصر تشدیدکنندۀ محاصرۀ غزه

سازمان عربی حقوق بشر از مصر به دیوان بین المللی کیفری به علت تشدید محاصره غزه شکایت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر وتفسیر برون مرزی به نقل از خبرگزاری فلسطین الیوم؛ سازمان عربی حقوق بشر از مصر به علت بستن گذرگاه رفح و انتقال آب دریای مدیترانه به زیر مرزهای باریکه غزه،به دیوان بین المللی کیفری شکایت کرده است.


سازمان عربی حقوق بشر که مقرش در انگلیس است،در بیانیه ای اعلام کرد : فلسطین عضو دیوان بین المللی کیفری است زیرا به اساسنامه رم که سند تشکیل این دادگاه است ، پیوسته است.


سازمان عربی حقوق بشر اعلام کرد: بسته ماندن گذرگاه رفح نتایج فجیعی برای فلسطینی های غزه داشته است و انتقال آب دریای مدیترانه به زیر مرزهای این منطقه نیز باعث ریزش بناها ، خرابی اراضی زراعی و آلوده شدن چاه های آب شده است.


این مرکز حقوقی افزود:فلسطینی های غزه از ژوئن 2006 تاکنون از محاصره شدید اسرائیل و مصر رنج می برند محاصره ای که مصر از روز 3 ژوئیه 2013 ( روز روی کارآمدن عبدالفتاح السیسی) حلقه آن را تنگ تر کرده است.


سازمان عربی حقوق بشر اعلام کرد: مصر در زمان جنگ ژوئن 2014 گذرگاه رفح را بست در حالی که غزه در آن زمان نیاز مبرم و فوری به باز بودن این گذرگاه برای انتقال زخمیان و بیماران خود و دریافت کمک های بشردوستانه داشت.


توبی کادمن Toby Cadman از کارشناسان حقوقی سازمان عربی حقوق بشر گفت: رفتارهای مصر با غزه نقض آشکار قوانین جنگ است و این گونه رفتارها جرم محسوب می شود و دیوان بین المللی کیفری باید به نحوه رفتار مصر با غزه رسیدگی کند . 125/111

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید