چهارشنبه, 07 بهمن 1394 17:47

اختصاصی/ ابطال نتایج انتخابات پارلمانی از سوی دادگاه قانون اساسی آفریقای مرکزی

اختصاصی/ ابطال نتایج انتخابات پارلمانی از سوی دادگاه قانون اساسی آفریقای مرکزی

تحلیلگر مسائل سیاسی، گفت، علت اقدام دادگاه قانون اساسی آفریقای مرکزی مبنی بر ابطال نتایج انتخابات پارلمانی، شفاف نبودن و عدم نظارت کمیته انتخاباتی بر روند انتخابات بوده است.

موسی مواسی، تحلیلگر مسائل سیاسی آفریقا، در گفت و گو با رادیو سواحیلی برون مرزی صدا و سیما، درباره ابطال نتایج انتخابات پارلمانی و تایید دو نفر برای شرکت در دور دوم  انتخابات ریاست جمهوری از سوی دادگاه قانون اساسی آفریقای مرکزی، افزود، مردم آفریقای مرکزی معتقدند مداخله کشورهای غربی بر تصمیم دادگاه این کشور تاثیر گذار بوده است.

موسی مواسی، تصریح کرد، بسیاری از مردم معتقدند اقدام این دادگاه به منزله عدم شرکت آنها در انتخابات بوده و در واقع دادگاه نتایج انتخابات را مشخص کرده است.

وی خاطر نشان کرد، مردم آفریقای مرکزی، کشورهای غربی را مقصر این مسأله می دانند و می گویند اقدام دادگاه مبنی بر تایید فقط دو تن برای شرکت در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری، نشان دهنده برگزاری انتخابات مردمی نیست.

تحلیلگر مسائل سیاسی، تاکید کرد، دادگاه بر این باور است که حضور دو کاندیدا در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری به نفع کشور بوده چرا که کنترل روند برگزاری انتخابات با شرکت 30 کاندیدا از احزاب سیاسی مختلف دشوار بوده و حضور دو نفر با دو گروه سیاسی در انتخابات کار راحت تری است. 122/112


 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید