چهارشنبه, 07 بهمن 1394 11:29

اختصاصی/ تداوم جنگ در افغانستان با هماهنگی آمریکا و پاکستان

اختصاصی/ تداوم جنگ در افغانستان با هماهنگی آمریکا و پاکستان

مدیرمسئول روزنامه ویسا چاپ کابل، گفت، آمریکا با هماهنگی پاکستان، برای گسترش جنگ افغانستان به سایر کشورهای منطقه برنامه دارد.

 

زبیر شفیقی، مدیر مسئول روزنامه ویسا چاپ کابل در گفت و گو با رادیو پشتو برون مرزی صدا و سیما ، افزود، آمریکا بعد از خروج ارتش شوروی از افغانستان تا یک دهه تلاش می کرد که زمینه لشگرکشی به افغانستان فراهم شود و بعد از لشگرکشی یک دهه تلاش کرد تا حکومت افغانستان را قانع کند که با امضای پیمان امنیتی با آمریکا پایگاههای نظامی را به این کشور تقدیم کند.

زبیر شفیقی، تصریح کرد، حامد کرزی، رئیس جمهور سابق افغانستان در مقابل این خواسته امریکا ایستادگی کرد ولی اشرف غنی رئیس جمهور فعلی افغانستان خیلی با سرعت این کار را انجام داد و یک روز بعد از مراسم سوگند وفاداری، پیمان امنیتی را با آمریکا امضا کرد.

شفیقی، خاطر نشان کرد، آمریکا دولت افغانستان را اکنون بجایی رسانده است که بجز قبولی هر خواسته امریکا، چاره دیگری ندارد، درحالیکه امریکا با هماهنگی پاکستان برنامه گسترش جنگ افغانستان به سایر کشورهای منطقه را دارد و دولت افغانستان را مشغول برگزاری اجلاس های فریبنده به اصطلاح تامین صلح در این کشور کرده است.

وی همچنین گفت عدم توجه به کیفیت ارتش ملی افغانستان توسط آمریکا با این هدف بود که افغانستان از نظر امنیتی محتاج آمریکا باشد.

مدیر مسئول روزنامه ویسا چاپ کابل، با بیان این که پاکستان و آمریکا داعش را در افغانستان تاسیس کرده اند، تاکید کرد با توجه به سیاست های دوگانه امریکا و پاکستان با پایان یافتن فصل سرما درگیری ها شدیدتر خواهند شد. 122/110

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید