دوشنبه, 21 دی 1394 16:59

اختصاصی / نقش محوری ایران در منطقه

کارشناس و تحلیلگر سیاسی سوری گفت : دیدار استفان دی مستورا از تهران نشان از اهمیت ویژه و نقش محوری ایران در منطقه دارد.

محمود محمد،در گفت و گو با رادیو عربی برون مرزی صدا وسیما ، افزود دیدار دی مستورا، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه از ایران نشان می دهد که  نمی توان نقش و دیدگاه ایران را در حل مشکلات منطقه نادیده گرفت.

وی افزود عربستان می کوشد با تمرکز بر روی برخی گروههای خاص به عنوان مخالفان، ایران را در مسائل و مشکلات درگیر کند تا مانع ایفای نقش آن در حل مسائل منطقه شود ، هر چند که باید به عربستان هشدار داد که قبل از آن طرفهای دیگری سعی کرده اند نقش ایران را حذف کنند اما کاری از پیش نبرده اند.

محمود محمد در ادامه درباره عملکرد دی‎مستورا ، گفت وی نمی تواند کاری از پیش ببرد ، چون هیچ طرحی در مورد سوریه ندارد و از ایران هم هیچ درک و تصوری ندارد ، او در حالی به دمشق رفت که هیچ حرفی برای گفتن نداشت لذا به خاطر عدم اجرای قطعنامه های بین المللی که برای خشکاندن منابع تروریسم صادر می شوند فرصت موفقیتی هم ندارد.

این کارشناس سوری تصریح کرد آمریکا هم می کوشد که از وعده های خود شانه خالی کند علاوه بر اینها عربستان هم با حمایت از تروریسم و گروههای تکفیری و اصرار بر این مواضع ، مانع ایفای نقش مثبت توسط دی‎مستورا می شود.115/111

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید