دوشنبه, 21 دی 1394 14:03

اختصاصی / بی اعتمادی مردم افغانستان به پاکستان

کارشناس مسایل سیاسی افغانستان ، گفت مردم این کشور به عملکرد صادقانه پاکستان در قبال مساله صلح افغانستان اعتماد ندارند.

مطیع الله خروتی در گفت و گو با رادیو دری برون مرزی در کابل با اشاره به آغاز نشست چهارجانبه مذاکرات صلح افغانستان با حضور نمایندگانی از این کشور ، پاکستان، چین و امریکا در اسلام آباد اظهار امیدواری کرد این نشست زمینه تامین امنیت و بر قراری صلح و ثبات را در افغانستان فراهم کند.


وی افزود دولت افغانستان معتقد است اگر دولت پاکستان در امورداخلی آن کشور دخالت و از طالبان حمایت مالی و نظامی نکند ممکن است که امنیت در منطقه برقرار شود.


این کارشناس مسایل سیاسی افغان گفت، این اجلاس بر اساس منافع هر چهار کشور دایر می شود و هرکدام منافع خود را در نظر دارند ضعیف ترین آن افغانستان است که مشکلات زیادی دارد و به نظر نمی رسد که پاکستان در این نشست تحت فشار امریکا یا چین درباره مساله صلح افغانستان قرار بگیرد.


وی افزود، چنین نشست هایی علاوه بر طرح و پیشبرد مسایل اقتصادی این احتمال وجود دارد که برخی از گروه های ضعیف طالبان با دولت افغانستان صلح کنند اما گروه های قویتر همچنان به جنگ ادامه خواهند داد.
نشست چهارچانبه برای ترسیم نقشه راه و فراهم کردن زمینه از سرگیری مذاکرات صلح افغانستان امروز در اسلام آباد آغاز شد.115/111

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید