دوشنبه, 21 دی 1394 12:53

اختصاصی/ اهمیت تغییر رویکرد پاکستان در قبال روند صلح افغانستان

اختصاصی/ اهمیت تغییر رویکرد پاکستان در قبال روند صلح افغانستان

 

 

 

عضو پارلمان افغانستان تاکید کرد، با توجه به تغییر وضعیت در منطقه انتظار می رود پاکستان هم در قبال مساله صلح افغانستان تغییر رویکرد داده و همکاری صادقانه ای داشته باشد.


محمد حسین فهیمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار رادیو دری برون مرزی در کابل با اشاره به آغاز نشست چهارجانبه افغانستان، پاکستان، چین و امریکا در اسلام آباد، در رابطه با تهیه چارچوب مذاکرات صلح بین دولت کابل و طالبان اظهار داشت: کشورهای بزرگ علاقه مندی بیشتری برای سرمایه گذاری در افغانستان و پایان جنگ و ناامنی در این کشور پیدا کرده اند و دولت اسلام آباد هم باید در این زمینه تغییر رویکرد بدهد.


وی افزود، برخی از کشورها منافع خود را در سایه ناامنی در افغانستان می بینند؛ بویژه پاکستان که در ناامنی های افغانستان نقش داشته و نیروهای مخالف دولت کابل بیشتر از آنجا حمایت می شوند.
به گفته این کارشناس سیاسی، حضور رهبران مخالفان مسلح دولت افغانستان در پاکستان، کشته شدن آنان در عملیات مختلف در این کشور و فعالیت گروه های افراطی نشان دهنده آن است که پاکستان در پشت پرده ناامنی افغانستان قرار دارد.


این کارشناس افغان بیان داشت، تجربه گذشته و عملکرد نامناسب پاکستان در رابطه با مساله صلح در افغانستان، مردم و محافل سیاسی این کشور را بدبین کرده اما این بار با توجه به وضعیت منطقه و علاقه مندی هایی که از سوی برخی کشورهای تاثیرگذار مانند چین بوجود آمده، انتظار می رود که دولت پاکستان با رویکرد جدیدی با مسائل برخورد کند.115/110

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید