دوشنبه, 21 دی 1394 12:21

اختصاصی/ خسارات عربستان از قطع رابطه با ایران

اختصاصی/ خسارات عربستان از قطع رابطه با ایران

 

 

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تعادل سیاست گذاری عربستان به هم خورده و قطع روابط تهران و ریاض به ضرر ایران نخواهد بود و تنها تصویر واقعی این رژیم را به نمایش می گذارد.

 

منصور حقیقت پور در گفت و گو با رادیو روسی برون مرزی افزود، معادلات منطقه ای به سمتی حرکت کرده است که منافع کلی ر‍ژیم آل سعود به وی‍ژه در منطقه به خطر افتاده است. وی گفت: دولت آل سعود از یک سو، به سبب اشتباهات فاحشی مانند حمایت از تروریسم دولتی و تشویق داعش در ورود غیر قانونی به صحنه عراق و سوریه و جنایاتی که در صحنه یمن و صنعا انجام داده است و از سوی دیگر به دلیل افزایش قدرت ایران در منطقه، متحمل ضرباتی در اندیشه و سیاست گذاری اش شده است و حالت تعادل در رفتار خود را از دست داده است .
این بی تعادلی که رژیم سعودی در عمل نشان می دهد و از کشتار افرادی مانند به شهادت رساندن شیخ نمر و حمله به سفارت جمهوری اسلامی ایران، نشان دهنده این است که عربستان به عنوان یک بازیگر منطقه ای به شدت در بازی منطقه باخته است و تلاش می کند که با رفتارهای جنون آمیز دوباره حرکتی تدافعی انجام دهد، غافل از اینکه این اقدامات می تواند سرعت اثبات حقانیت مخالفان آل سعود را در منطقه بیشتر کند.

حقیقت پور با اشاره به سکوت بین المللی بعد از حوادث اخیر تصریح کرد، متاسفانه مجامع بین المللی مستقلی نداریم و این مجامع به نحوی از آبشخور امریکایی ها و اروپایی ها تغذیه می شوند. ما امیدمان به عکس العمل های مردمی است. افکار عمومی و نظر مردم منطقه و پیگیری های آنها برای ما شرط است. امیدواریم که این افکار عمومی در جهت ارائه حقایق به مردم دنیا اقدام جدی کند. پیامد چنین عملکردی این است که ما تصویر واقعی این ر‍ژیم را که بر حجاز حاکم شده است بتوانیم به مردم جهان نشان دهیم .
115/110

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید