یکشنبه, 20 دی 1394 19:17

اختصاصی / خطای سیاسی آل سعود با اعدام النمر

اختصاصی / خطای سیاسی آل سعود با اعدام النمر

رئیس انجمن مذهبی آی ایشیغی ایغدیر گفت:  اعدام عالم دینی در عربستان به دست رژیم آل سعود به صورت اشتباه سیاسی خاندان آل سعود در منطقه نمایان شد.

 

بلگین یالچین در گفت و گو با رادیو ترکی استانبولی برون مرزی صدا وسیما افزود، از زمان دستگیری شیخ نمر در عربستان از سوی رژیم آل سعود رویکرد قاطعانه این رژیم در ارتباط با زندانیان مشخص نشده بود به عبارت دیگر گرچه حکم اعدام این عالم دینی مبارزه صادر شده بود ولی اجرای حکم مذکور بعد از اینکه 34 کشور تحت عنوان ائتلاف مبارزه با تروریسم در عربستان جمع شدند و سیاست های مذهب گرایی خود را در ظاهر و لباس مبارزه با گروه های تروریستی در منطقه به نمایش گذاشتند اجرای حکم زندانیان در عربستان شکل جدی تری به خود گرفت.

وی گفت : از این رو اراده خود عربستان در این زمینه هیچ گاه مورد نظر نیست و حمایت های خارجی کشورهای متفق سیاست های عربستان در این جا به چشم می خورد.


بالچین تصریح کرد، همانطور که شیخ نمر در سخنرانی خود در یک برنامه گفته بود که من 55 سال دارم ولی در این کشور نزدیک به 100 سال است که مردم در زیر ظلم و ستم زندگی می کنند، همه این ادعاها نشان می دهد که شیخ نمر راه مبارزه با ظلم و ستم را در اعتراض به دیکتاتوری های آل سعود برگزیده بود.
115/112

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید