سه شنبه, 06 بهمن 1394 10:48

استفاده از سلاح‎های انگلیسی در کشتار وحشیانه مردم یمن

استفاده از سلاح‎های انگلیسی در کشتار وحشیانه مردم یمن

انگلیس با وجود امضای معاهده تجارت اسلحه ، سلاح های خود را به عربستان برای کشتار مردم یمن صادر می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبروتفسیر برون مرزی ؛ خبرگزاری سبأ روز سه شنبه به نقل از روزنامه پراودا pravda چاپ روسیه گزارش داد : انگلیس با عربستان در تجاوز به یمن همدست است زیرا با وجود امضای معاهده تجارت اسلحه ، انواع سلاح های خود را در اختیار ریاض می گذارد و مستشاران نظامی انگلیسی در اتاق عملیات فرماندهی حمله به یمن فعالیت می کنند.


پراودا در گزارشی با عنوان " عربستان و بریتانیا دوشادوش همدیگر در کشتار وحشیانه " نوشت : با وجود هشدار مؤسسه حقوقی لیگ دی Leigh Day انگلیس به دولت لندن درباره صادرات اسلحه به عربستان ، صادرات تسلیحاتی انگلیسی به ریاض برای ادامه تجاوز نظامی به یمن که تاکنون هزاران کشته برجای گذاشته است ، همچنان ادامه دارد.


این روزنامه روسی افزود : دولت انگلیس می داند سلاح هائی که به عربستان صادر می کند ، برای کشتار مردم عادی و انهدام تأسیسات غیرنظامی یمن به کار برده خواهد شد.


پراودا نوشت : انگلیس در کشتار وحشیانه مردم یمن دست دارد در حالی که روز 2 آوریل 2014 معاهده تجارت اسلحه را که شامل ممنوعیت صادرات اسلحه به مناطق درگیری است ، امضاء کرده بود و به خود می بالد که سخت گیرانه ترین نظام کنترل صادرات اسلحه را دارد.111/125

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید