دوشنبه, 28 دی 1394 14:21

تداوم جنایات عربستان در یمن

 تداوم جنایات عربستان در یمن

عربستان پس از ناکامی در تحقق اهداف خود در یمن با هدف قرار دادن مراکز اقتصادی این کشور در صدد است که منابع و ثروتهای یمن را از بین ببرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر و تفسیر برون مرزی، عربستان در واکنش به توانمندی نیروهای ارتش و مردمی یمن، یکی از بزرگترین شرکتهای دامداری و تولید محصولات لبنی «المراعی» در شرق الحدیده (غرب ) این کشور را هدف بمباران قرار داد.


هدف سعودی ها از هدف قرار دادن مراکز اقتصادی یمن از وارد کردن خسارت بیشتر به یمنی ها و از بین بردن منابع و ثروتهای آنهاست.


شبکه المسیره یمن هم اعلام کرد،جنگنده های سعودی بازار اللیل در منطقه السبره استان اب، جنوب این کشور را هدف قرار داد که در پی آن دو نفر کشته و ۱۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند.


این در حالی است که در چارچوب تشدید جنایات و ویرانگری به اصطلاح ائتلاف عربی ایجاد شده توسط عربستان علیه یمن نیروهای بحرینی بیشتری از سوی رژیم آل خلیفه به یمن اعزام شده اند.


به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری "یمن الآن"، 300 مزدور بحرینی برای جنگ در یمن وارد بندر "زیت" در استان عدن در جنوب این کشور شدند.


نیروهای مزدور رژیم آل خلیفه با ده ها دستگاه زره پوش در قالب ائتلاف متجاوزان به یمن به سرکردگی عربستان و با هدف تامین امنیت مورد نظر متجاوزان در استان عدن، وارد این استان شده اند.


از زمان آغاز عملیات ائتلاف متجاوزان به سرکردگی عربستان به یمن ،کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس از جمله بحرین نظامیان خود را برای شرکت در جنگ یمن به داخل مرزهای این کشور اعزام کرده اند که تاکنون صدها نفر از آنها بدست نیروهای ارتش و مردمی یمن به هلاکت رسیده اند.


در پی گسترش مداخلات عربستان و نیز توطئه های دولتهای غربی علیه یمن ، تحلیلگران سیاسی ، جنگ یمن را جنگ بین المللی توصیف می کنند . "علی الجاهز"تحلیلگر و سردبیر روزنامه یمنی "المسار" گفت اتاق عملیات عربستان را آمریکا، انگلیس، فرانسه و رژیم صهیونیستی اداره می کنند و این نشان می دهد یمن با جنگ بین المللی رو به روست و توطئه بزرگی در حال اجراست که آمریکا ، انگلیس و فرانسه در ورای آن قرار دارند و همه آنها مجری اهداف صهیونیسم در منطقه هستند.


"علی الجاهز" همچنین درباره مذاکرات صلح یمن ، تاکید کرد، عربستان در هر دوره از مذاکرات ثابت کرده است که به دنبال اجرای نقشه نفوذی است و همواره پیمان شکنی کرده است.


این تحلیلگر یمنی تصریح کرد، مذاکرات در سایه ادامه جنگ بهتر از مذاکرات در زمان آتش بس است، زیرا مردم یمن آموخته اند که اجرای آتش بس، تشدید جنایت و قتل عام و حمله و اشغالگری به دنبال دارد بنابراین برای مردم یمن اجرای آتش بس و عدم اجرای آن فرقی ندارد.


این در حالیست که سازمان عفو بین الملل اعلام کرد عربستان و متحدانش با وجود تکذیب استفاده خود از بمب های خوشه ای در یمن ، همچنان از این بمب های کُشنده و ممنوعه استفاده می کنند.


سازمان عفو بین الملل گزارش داد : دلایل و مدارک موجود نشان می دهد که عربستان همچنان از بمب های خوشه ایِ ساخت آمریکا استفاده می کند .


احمد عسیری سخنگوی ائتلاف تجاوز به یمن به سرکردگی عربستان هفته گذشته استفاده این ائتلاف از بمب های خوشه ای را تکذیب کرده بود .


آمار سازمان ملل نشان می دهد که از مارس تا دسامبر 2015 حدود 6 هزار نفر در یمن کشته و 28 هزار نفر دیگر نیز زخمی شده اند.


"احمد فوزی" سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد سه شنبه گذشته از تعویق مذاکرات صلح یمن خبرداد . مذاکرات صلح یمن قرار بود 14 ژانویه 2016 برگزار شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید