دوشنبه, 28 دی 1394 07:54

شلیک موشک توچکا و هلاکت دهها متجاوز در یمن

 شلیک موشک توچکا و هلاکت دهها متجاوز در یمن

در حمله موشکی روز یکشنبه ارتش و کمیته های مردمی یمن، دهها متجاوز ائتلاف سعودی، به هلاکت رسیدند.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر وتفسیربرون مرزی به نقل از پایگاه خبری المسیره ، نیروهای یمنی روز گذشته یک فروند موشک بالستیک "توچکا" به سوی پادگان " البیرق " در استان مارب شلیک کردند ، که بر اثر این حمله ده ها تن از نیروهای متجاوز از جمله شماری از نیروهای سعودی ، اماراتی و مزدورانی از شرکت "بلک واتر" کشته شدند.

یک منبع نظامی ارتش یمن اعلام کرد در این حمله اتاق عملیات متجاوزان مستقر در اردوگاه و نیز چند هواپیمای جاسوسی و سامانه شناسایی و اطلاعاتی آنها منهدم شد.

این سومین بار است که ارتش و کمیته های مردمی یمن با شلیک موشک توچکا مقرهای متجاوزان و مزدوران را در خاک یمن مورد حمله قرار می دهند .

عربستان با همکاری برخی کشورهای عربی منطقه و با همراهی آمریکا از مارس گذشته حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کرد تا عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت
بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابیون یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تامین می کنند، جلوگیری کند.

بر اثر این حملات ، تاکنون هزاران یمنی از جمله زنان و کودکان کشته و یا زخمی شده و ده ها هزار نفر نیز آواره و 80 درصد تاسیسات زیربنایی ، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.125/110

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید