شنبه, 27 دی 1393 13:35

درباره ما

 

 اداره کل خبر و تفسیر برون مرزی پس از گذشت نزدیک به 4 دهه فعالیت در عرصه خبررسانی از شهریور 1390، حضور در فضای سایبری را آغاز کرد و پایگاه خبری-تحلیلی برون مرزی فعالیت رسمی خود را به نشانی NEWS.IRIB.IR آغاز شد.

پایگاه خبری-تحلیلی برون مرزی، صورت اینترنتی اخبار تولید شده در اداره کل خبر و تفسیر برون مرزی است. اخبار در گروه های سه گانه این اداره کل، تنظیم می شود و به منظور تامین خبر، تفسیر و برنامه های تولیدی مورد نیاز شبکه های تلویزیونی و 36 رادیوی برون مرزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران روی تلکس قرار می گیرد.

 

 معرفی اداره کل خبر و تفسیر برون مرزی

 

اداره کل خبر و تفسیر برون مرزی در سه گروه تخصصی " ایران و خاورمیانه " " آسیا و اقیانوسیه " و " اروپا، امریکا و افریقا " به صورت شبانه روزی فعالیت می کند. دبیران خبر و مترجمین مجرب به سه زبان عربی، فرانسه و انگلیسی در سه شیفت کاری متوالی با رصد کردن جدیدترین تحولات جهان، خبرها و گزارش های متنوع را براساس سیاست های معاونت برون مرزی که برگرفته از سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است، تنظیم می کنند. همچنین با دریافت جدیدترین اخبار جهان از نمایندگان خارج از کشور و خبرنگاران رادیوهای برون مرزی، گزارش های خبری و تحلیلی را با رویکردی تخصصی برای استفاده مخاطبان روی تلکس قرار می دهند.


 به منظور تحلیل و پردازش رویدادهای ایران و جهان، همه روزه نویسندگان اداره کل خبر و تفسیر برون مرزی، که از کارشناسان مسایل بین المللی در حوزه های مختلف هستند، جدیدترین اخبار و تحولات  را در جلسات متوالی به بحث می گذارند و تفاسیر و تحلیل های خود را برای استفاده مجموعه برون مرزی ارائه می کنند.

درحال حاضر رادیوهای برون مرزی به بیش از 36 زبان و گویش در بخش های خبری مختلف اخبار و تحلیل های تنظیم شده در اداره کل خبرو تفسیر برون مرزی را به اطلاع مخاطبان در سراسر جهان می رسانند.

 

 وب سایت خبر و تفسیر برون مرزی


پایگاه خبری-تحلیلی برون مرزی با تلاش بی وقفه خبرنگاران، دبیران و کارشناسان اداره کل خبر و تفسیر و نویسندگان گروه فرهنگ و معارف برون مرزی به عرصه خبررسانی در فضای اینترنت گام نهاد تا علاوه بر رادیوها و شبکه های مختلف برون مرزی، مخاطبان پارسی زبان در ایران و دیگر نقاط جهان به اخبار و رویدادها دسترسی داشته باشند.

وب سایت خبر و تفسیر برون مرزی ، مخاطبان خود را در سه گروه مختلف تحت پوشش قرار داده است:

 

الف- مخاطبان عام و کاربران فضای مجازی که وب سایت های خبری را برای اطلاع از خبرها و رویدادهای ایران و سایر کشورهای جهان انتخاب کرده اند. وب سایت برون مرزی با استناد به خبر رسانی صحیح از معتبرترین منابع بین المللی به وسیله دبیران مجرب و متخصص عرصه خبر ، انتخاب مناسبی برای این دسته از مخاطبان است .

 

ب- اصحاب دیگر رسانه ، خبرگزاری ها و سایت های خبری در ایران و دیگر کشورهای جهان که با مراجعه به وب سایت اداره کل خبر و تفسیر برون مرزی در کوتاهترین زمان به جدیدترین اخبار جهان دسترسی خواهند داشت .

 

ج- مخاطبان خاص از جمله پژوهشگران و تحلیلگران سیاسی ، فرهنگی و مذهبی که می توانند تحلیل ها ، تفاسیر و مقالات تخصصی را در بخش های تفسیر خبر، مقالات و معارف وب سایت خبر و تفسیر برون مرزی مشاهده کنند.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید