شنبه, 28 آذر 1394 15:55

اختصاصی / نامه بیدار کننده رهبر معظم انقلاب به جوانان غرب

اختصاصی / نامه بیدار کننده رهبر معظم انقلاب به جوانان غرب

روزنامه نگار افغان، نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان غربی را بیدار کننده دانست.

وحید مژده روز شنبه در گفت وگو با رادیو دری برون مرزی صدا و سیما گفت در شرایطی که غربی ها سعی دارند تا همه چالش ها و مشکلات را به دوش اسلام و مسلمانان بیندازند ضرورت داشت تا رهبر معظم انقلاب اسلامی اقدام به نوشتن چنین نامه بیدارکننده ای برای جوانان غربی کند.

وی ، تبلیغات اسلام هراسی در غرب که توسط حامیان رژیم صهیونیستی انجام می شود را با هدف مخدوش ساختن چهره اسلام و مسلمانان دانست و تصریح کرد که آنها سعی دارند تا اسلام و مسلمانان را در مقابل دیگر ادیان قرار دهند.

این کارشناس مسایل سیاسی افغانستان به دیدگاه دو گانه غرب در قبال اسلام اشاره کرد و گفت آمریکایی ها اعلام می کنند هر گروهی که منافع امریکا را تهدید نکند گروه تروریستی قلمداد نمی شود. تنها گروه هایی تروریست خوانده می شوند که برای منافع آمریکا مشکل ایجاد کنند.

نویسنده افغان گفت ایا جوانان مسلمانی که در غرب متولد شده اند با یک یا دو سفر به کشورهای اسلامی دیدگاهشان تغییر می کند و به یک تروریست تبدیل می شوند. یا اینکه عواملی در داخل خود کشورهای غربی وجود دارد که جوانان را به سوی افراطی گری سوق می دهند .

مژده تاکید کرد که اسلام برای منافع استعماری غرب خطر ایجاد کرده است به این دلیل سردمداران این کشورها در پشت پرده تبلیغات اسلام هراسی قرار دارند. 

وی با زیر سوال بردن ارزش های غربی گفت شهروندان اروپایی با فاصله گرفتن از ارزش های آنها که بر پایه سرمایه داری و دچار شدن روزمرگی است به طرف معنویت روی می آورند. افزایش گرویدن شهروندان غربی به اسلام باعث وحشت و نگرانی شده است.  از سوی دیگر آمریکایی ها با آتش افروزی در دنیای اسلام باعث آواره شدن بسیاری از مردم شده که به سمت اروپا و آمریکا مهاجرت کرده اند. آنها از این مسئله هم بیم دارند که در آینده مسلمانان با آرای خود این کشورها را کنترل کنند.

این کارشناس افغان تصریح کرد وقتی جوانان غربی به این نتیجه می رسند که نمی توانند با جوامع غربی بسازند به جای اینکه جوامع خود را از راه های مسالمت آمیز تغییر دهند به خشونت روی می آورند. این مسئله جز اینکه بهانه ای به دست عوامل صهیونیسم و گروه های افراطی نژاد پرست می دهد نتیجه ای به دنبال ندارد.119/111

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید