شنبه, 28 آذر 1394 12:57

اختصاصی/نقش نامه رهبری درتغییر نگاه جوانان غرب به اسلام

اختصاصی/نقش نامه رهبری درتغییر نگاه جوانان غرب به اسلام

 

نامه مقام معظم رهبری به جوانان غرب می تواند در شکل گیری ذهنیتی جدید و واقعی از اسلام تاثیر مثبت بگذارد.

علی اقبال ، کارشناس مسائل سیاسی افغانستان در گفت وگو با خبرنگار رادیو دری برون مرزی گفت با توجه به سیاست کشورهای غربی در گسترش موج اسلام ستیزی در غرب و حمایت مالی و تسلیحاتی از گروههای افراطی که قصد تخزیب اسلام را دارند، نامه اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در این شرایط می تواند نگاه جوانان غرب به اسلام واقعی و اصیل را تغییر دهد.


به گفته علی اقبال، طی سال های اخیر پدیده اسلام هراسی در بسیاری از کشورهای غربی به چشم می خورد و این در حالی است که بسیاری از کشورهای مسلمان هم در این بین یا سکوت کرده اند یا به حمایت از گروههای افراطی می پردازند که این خود این باعث نفرت فراگیر از اسلام و مسلمانان در جهان امروز شده است.


وی با اشاره به سیاست دوگانه غرب در برخورد با تروریسم که در نامه رهبری به آن اشاره شده است، گفت کشورهای غربی که ادعای دفاع از حقوق بشر و مبارزه با تروریسم را دارند، در عمل خود حامی گروههای تکفیری و افراطی هستند و امروز با نامه مقام معظم رهبری وقت آن رسیده تا ملت های غرب به پوچی ادعای سیاستمدارانشان پی ببرند و با ژرف بینی و تعمق بیشتری به مسائل اطراف بنگرند.


این کارشناس مسائل افغانستان تصریح کرد بسیاری از کشورهای اسلامی سالهاست که با پدیده تروریسم مواجه هستند اما تا زمانیکه غرب خود با مشکل تروریسم کور مواجه نشد صدایی از بحث مبارزه با تروریسم شنیده نشد.


علی اقبال ، تصریح کرد به فرمایش مقام معظم رهبری اکنون زمان آن فرارسیده تا ملت غرب خصوصا جوانان، آگاهانه اقدام به شناخت حامیان اصلی تروریسم در کشورهای خود نمایند تا درد مشترک "تروریسم و افراطی گری" باعث درمان و بهبود این مساله حاد امروزی شود.111/119

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید