سه شنبه, 29 دی 1394 17:12

دیدگاه رهبری: برجام نتیجه 37 سال ایستادگی

دیدگاه رهبری: برجام نتیجه 37 سال ایستادگی

 

 

 

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران ، درباره رفع تحریم ها و اجرای توافقنامه هسته ای با گروه 1+5 ، نکات مهمی را متذکر شدند.

 

رهبر معظم انقلاب اسلامی ، مسئولان جمهوری اسلامی ایران را به هوشیاری در برایر فریب و نیرنگ آمریکا و بدعهدی های گذشته آنها فرا خواندند. ایشان تاکید کردند " مراقبت شود که طرف مقابل تعهدات خود را به‌‌ طور کامل انجام دهد. اظهارات برخی از سیاست‌مداران آمریکایی در روزهای اخیر ، کاملاً موجب بدگمانی است.»

دولت آمریکا در سی و هفت سالی که از عمر انقلاب اسلامی می گذرد از هیچ اقدامی در دشمنی با جمهوری اسلامی ایران دریغ نکرده است.

در این دوره جمهوری اسلامی ایران در برهه هایی از زمان اقداماتی در مبارزه با افراط گرایی و خشونت طلبی در منطقه انجام داد. آمریکا نیز که مدعی مبارزه با افراط گرایی و تروریسم است از این اقدامات ایران بهره برد.

می توان به اقدامات ایران در افغانستان در مبارزه با افراط گرایی و تروریسم در زمان حمله آمریکا به افغانستان در سال 2001 اشاره کرد.

دولت آمریکا اما به جای اینکه قدردان ایران در مبارزه با افراط گرایی و تروریسم در افغانستان باشد در دوران بوش ، ایران را در محور شرارت قرار داد. اکنون نیز در رقابت انتخاباتی آمریکا، نامزدهای ریاست جمهوری سخنانی را علیه ایران مطرح می کنند که موجب بدگمانی به تداوم تعهدات آمریکا در برجام می شود.

نکته مهمی دیگری که در نامه حضرت آیت الله خامنه ای به حسن روحانی به مناسبت اجرایی شدن برجام و رفع تحریمهای ظالمانه آمده ، چگونگی دستیابی به این موفقیت بزرگ است.

ایشان در این باره یادآور شدند «همین اندازه دستاورد نیز در برابر جبهه‌ استکبار و زورگو، بر اثر مقاومت و ایستادگی به دست آمده است.

این را باید همه‌ ما درسی بزرگ برای همه‌ قضایا و حوادث در جمهوری اسلامی بدانیم.» نزدیک به دو سال مذاکره با شش قدرت بزرگ جهانی برای تثبیت حقوق هسته ای ، رویداد کم سابقه ای در نظام بین الملل است.

تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران با شش قدرتی مذاکره کرد که در میان آنها آمریکا ، دشمن اصلی جمهوری اسلامی ایران ، تمام تلاش خود را برای برچیدن تاسیسات هسته ای صلح آمیز ایران متمرکز کرده بود.

نظام سلطه با اعمال سخت ترین تحریم ها ، می خواست ملت ایران را به زانو درآورد. آنچه آنها را به مذاکره با ایران و امضای توافقنامه هسته ای با حفظ تمام زیر ساخت ها وادار کرد ، مقاومت و ایستادگی مردم ایران در برابر زورگوئیها و توطئه ها در 37 سال اخیر است. ملت ایران بهای بسیار سنگینی برای دستیابی به این اقتدار و عظمت در منطقه و نظام بین الملل پرداخته است.

رهبر انقلاب اسلامی در یکی از بندهای نامه به رئیس جمهوری ایران ، به مسئولان توصیه به پیگیری اقتصاد مقاومتی برای برون رفت از مشکلات اقتصادی کردند ، ایشان در این باره اظهار داشتند:
«به همه‌ مسئولان دولتی تذکر داده شود که حلّ مشکلات اقتصادی کشور ، در گرو تلاش بی‌وقفه و خردمندانه در همه‌ بخش‌ها در جهت اقتصاد مقاومتی است و رفع تحریم‌ها ، به‌ تنهایی برای گشایش در اقتصاد کشور و معیشت مردم ، کافی نیست.» 120/119

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید