شنبه, 19 دی 1394 16:46

دیدگاه رهبری ؛ اهمیت ماندگاری انقلاب اسلامی

دیدگاه رهبری ؛ اهمیت ماندگاری انقلاب اسلامی

علی کرمی - رهبر معظم انقلاب اسلامی ، هدف اصلی دشمن را از بین بردن "ماندگاری انقلاب اسلامی" دانستند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای ، رهبر معظم انقلاب اسلامی روز شنبه در دیدار هزاران نفر از مردم قم ، با تجلیل از قیام تاریخ ساز 19 دی 1356 مردم این شهر و تشریح علل و عوامل "ماندگاری انقلاب" ، تاکید کردند در پرتو حضور آگاهانه همگانی ، ماندگاری انقلاب ، آرامش ملت و پیروزی بر توطئه‎های دشمنان امکان‌پذیر خواهد شد.


دلیل ماندگاری انقلاب اسلامی ایران که در سال 1357 بر نظام دیکتاتوری وابسته و مورد حمایت قدرتهای استکباری به پیروزی رسید ، استقلال همه جانبه آن است. علاوه بر این ، زنده بودن آرمان و اصول انقلاب اسلامی و پایبندی به آن در دوره‎های حساس تاریخی نیز سبب ماندگاری این انقلاب تاریخی شده و همین ماندگاری ، وجه تمایز آن با سایر انقلاب‎های جهان است.


پویایی آرمان‎های انقلاب اسلامی ایران سبب شده است دشمنان انقلاب درصدد نابودی عناصر ماندگاری انقلاب اسلامی بر آیند. جریان پیش از انقلاب اسلامی و پس از پیروزی آن ، عناصر ماندگاری را با خود داشته است.

بصیرت و شجاعت مردم قم ، در قیام خونین 19 دی سال 1356 به منصه ظهور رسید و این قیام به پیروزی انقلاب اسلامی منجر شد. ایستادگی مردم در برابر نظام سلطه پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز ، ریشه اصول ماندگاری انقلاب اسلامی را قطورتر و مستحکم‎تر کرده است.


دشمنان ملت ایران ، برای شکست یا استحاله انقلاب اسلامی از هیچ تلاشی فروگذار نکردند. همه توطئه‎های دشمنان پس از پیروزی انقلاب ، از جمله جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق علیه ایران ، ترور شخصیت‎های سیاسی و انقلابی و همچنین فشار سیاسی و تحریم اقتصادی برای از بین بردن ماندگاری انقلاب اسلامی است.


تبلیغات گسترده درباره اینکه نظام جمهوری اسلامی دموکراتیک نیست و رای مردم صوری بوده ، حربه دیگر دشمنان است تا اصل اساسی ماندگاری انقلاب و نظام ، انتخابات ، را مخدوش سازند. دخالت آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری سال 2009 در ایران و تلاش برای کودتای رنگین از جمله توطئه دشمنان در سال‎های اخیر بود تا ماندگاری انقلاب از بین برود ، اما با حضور به موقع مردم در صحنه ، این توطئه هم شکست خورد.


انتخابات ، همواره نقش مهم و حیاتی در نظام جمهوری اسلامی ایران داشته است و مردم هر بار با حضور گسترده در انتخابات ، حیات نظام را تداوم بخشیده اند. به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی ، احساس مسئولیتِ مردم که در حضور در انتخابات جلوه‎گر می‎شود و دشمن را ناکام می‎گذارد ، از عناصر ماندگاری انقلاب اسلامی است.


احساس مسئولیت مردم و شرکت آنان در انتخابات ، به حدی تاثیرگذار و تثبیت کننده پایه‎های نظام است که رهبر معظم انقلاب اسلامی ، ضمن دعوت از مردم برای شرکت در انتخابات آتی ، تاکید کردند : "حتی کسانی که نظام و رهبری را قبول ندارند پای صندوق‎ها بیایند ، زیرا انتخابات متعلق به ملت ، ایران و نظام جمهوری اسلامی است."

شرکتِ همه قشرهای مختلف مردم در انتخابات سبب پایداری و تقویت نظام اسلامی ، تأمین امنیت کامل ، افزایش اعتبار ملت در چشم جهانیان و باعث ابهّت جمهوری اسلامی ایران نزد دشمنان می‎شود.111/122

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید