دوشنبه, 14 دی 1394 15:14

تاکید رهبر معظم انقلاب بر اهمیت مسئله انتخابات

 تاکید رهبر معظم انقلاب بر اهمیت مسئله انتخابات

حضرت آیت الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی،  انتخابات را مسئله ای بسیار مهم و نعمتی واقعاً بزرگ خواندند.


حضرت آیت الله خامنه ای، صبح امروز (دوشنبه) در دیدار ائمه جمعه سراسر کشور، برکت انتخابات را  ناشی از نگاه عمیق و روش امام خمینی (ره) عنوان کردند که انتخابات را در حکومت اسلامی،  لازم و مردم را صاحب مملکت می دانست و معتقد بود، تصمیم و انتخاب مردم باید منشأ اثر باشد.
انتخابات مجلس شورای اسلامی ایران و مجلس خبرگان در پیش است و مردم و جناح های مختلف سیاسی در سراسر ایران خود را برای شرکت در انتخابات حاضر می کنند.
در این دوره از انتخابات، با شور و مشارکتی کم نظیر، نزدیک به 12 هزار نفر برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و نزدیک به 800 نفر برای مجلس خبرگان نامزد شده اند و وزارت کشور و شورای نگهبان در حال بررسی صلاحیت و شرایط نامزدها هستند.


نزدیک به 4 دهه از انقلاب اسلامی ایران می گذرد و مردم ایران به طور متوسط سالی یکبار پای صندوق های رای رفته اند و افراد مورد نظر خود را از گروه ها و جناح های مختلف برای همه ارکان نظام از جمله ریاست جمهوری، مجلس خبرگان و شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا انتخاب کرده اند.
میران مشارکت مردم ایران پای صندوق های رای همواره در سطحی کم نظیر و مشارکتی حداکثری بوده است. از این رو همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند، انتخابات نعمتی پربرکت برای نظام جمهور ی اسلامی ایران بوده است. برکتی که نتایج آن مشارکت مردم در سرنوشت خود، امنیت و ثبات کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران است.  


به تعبیر رهبر انقلاب اسلامی، انتخابات در بُعد داخلی، موجب احساس استقلال و هویت و تأثیرگذاری ملت و در بُعد منطقه ای و جهانی، مایه آبرو و اعتبار کشور و نظام خواندند.
در جمهوری اسلامی ایران همچنان که رهبر کبیر انقلاب اسلامی  و حضرت آیت الله خامنه ای همواره تاکید داشته اند، رای و نظر مردم برای انتخاب کارگزاران نظام از اولویت امور است.
رهبر معظم انقلاب پیش از این بارها تاکید کرده اند که رای مردم حق الناس است و برگزارکنندگان انتخابات باید تمام توان خود را برای صحت و سلامت آن به کار گیرند.


یکی از مراحل مهم پیش از برگزاری انتخابات، احراز صلاحیت نامزدها است که هم اکنون در حال بررسی است.
در این مرحله، شرایط هزاران نفر داوطلب به دقت بررسی می شود تا افراد صالح و با سابقه ای روشن که در پی اعتلای کشور و ملت هستند، فارغ از جناح و گروه سیاسی، در معرض انتخاب مردم قرار گیرند.  
رهبر معظم انقلاب، بارها درباره نفوذ جریان وابسته به اهداف دشمنان انقلاب و ملت ایران به ارکان نظام هوشیار داده اند.


به تعبیر حضرت آیت الله خامنه ای، جبهه فراگیر دشمنان انقلاب اسلامی و ملت ایران با انواع توطئه ها، مدام در حال تلاش است زیرا از گسترش ایده ها و افکار اسلام ناب در مناطق مختلف، احساس خطر جدی کرده است.
یکی از نکات مهم و حساس انتخابات، طمع ورزی آمریکایی ها به انتخابات است که اعلام می کنند در پی تحول در ایران هستند، اما همانطور که حضرت آیت الله خامنه ای تاکید کردند؛ ما تحولی می خواهیم که فاصله کشور و جامعه با اهداف اسلام و انقلاب را کاهش دهد اما امریکا در پی دنبالِ دور کردن جامعه از اهداف انقلاب و نزدیک کردن ایران به اهداف امریکایی است  که هوشیاری ملت در برابر نفوذ را ضرورت بیشتری می بخشد.

125/110

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید