محمد رضا عسگري - سخنگوی وزارت امور خارجه هند محاکمه عاملان حملات تروریستی بمبئی در سال 2008 را آزمون سنجش صداقت پاکستان برای مقابله با تروریسم اعلام کرد.

 

 

 

سيد رضي عمادي - پس از اینکه نیچروان و مسعود بارزانی، رئیس اداره محلی و رئیس منطقه کردستان عراق از تصمیم این منطقه برای برگزاری همه پرسی تعیین سرنوشت خبر دادند، دولت عراق این تصمیم کُردها برای برگزاری همه پرسی جدایی منطقه کردستان از عراق را غیرقانونی اعلام کرد.

سید رضا میرطاهر - "ینس استولتنبرگ" دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) از توقف کاهش هزینه های دفاعی اعضای این سازمان استقبال کرد.

نسرین صفایی - هماهنگ کننده ائتلاف اصلی مخالفان دولت جمهوری کنگو از آمادگی این ائتلاف برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور خبر داد.

 

 

 

سيد رضي عمادي - دولت عراق که در لایحه پیشنهادی اصلاحات کاهش هزینه های اقتصادی را در اولویت دارد، اکنون بار دیگر تصمیماتی را در جهت کاهش کسری بودجه اتخاذ کرد که کاهش بودجه سفارتخانه های این کشور و فروش کاخ های صدام، دیکتاتور سابق، از جمله این تصمیمات است. 

محمد مهدی غفاری - تین سین، رئیس جمهوری میانمار از رقم خوردن تحولات مثبت در یک سال گذشته در این کشور تقدیر کرد و گفت، پیروزی به دست آمده در انتقال قدرت در کشور، امری قابل تحسین است.

سید رضا میرطاهر - اتحادیه اروپا، از طرح های جدید خود را به منظور مقابله با فرار مالیاتی شرکت های بزرگ رونمایی کرد.

امير حسين اسدالله منفرد - رئیس جمهور ترکیه بار دیگر بر ضرورت تدوین قانون اساسی جدید و تغییر نظام سیاسی این کشور از نظام پارلمانی به سیستم ریاستی تاکید کرد.

محمدمهدي غفاري - ترای دویی های TRAY DOYIHAI نماینده دفتر فرهنگی و اقتصادی ویتنام در تایپه مرکزتایوان اعلام کرد کشورش با سفرمقام های تایوانی به جزیره مورد مناقشه آیتوآبا AITOABA مخالف است. 

سید رضا میرطاهر - باراک اوباما رئیس‌جمهوری آمریکا روز چهارشنبه در یک سخنرانی، نسبت به افزایش عدم تحمل در قبال ادیان هشدار داد و از ناشکیبایی افراد در باره ادیان به شدت انتقاد کرد، هشداری که ظاهرا انتقادی تلویحی از اظهارات دونالد ترامپ نامزد جنجالی جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری این کشور است. وی تاکید کرد که حمله به هر دینی ،حمله به اعتقادات همه ما به شمار می‌رود.

صفحه1 از475