شنبه, 19 دی 1394 12:52

تداوم موج جهانی اعتراض به جنایت آل سعود در اعدام شیخ نمر

تداوم موج جهانی اعتراض به جنایت آل سعود در اعدام شیخ نمر

گزارش منابع خبری از جمله خبرگزاری فرانسه از تداوم اعتراضات مردم عربستان به سرکوبگری ها و خشونت های آل سعود بوِیژه اقدام این رژیم در اعدام شیخ نمر روحانی برجسته عربستانی ، حکایت دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبروتفسیر برون مرزی ؛ صدها تن از شیعیان عربستان روز جمعه با برپایی تظاهرات در شرق این کشور، نابودی رژیم آل سعود را خواستار شدند.


در این خصوص تظاهرکنندگان که در اعتراض به اعدام آیت‌الله نمر باقر النمر،روحانی برجسته عربستانی تجمع کرده‌ بودند، شعار مرگ بر آل سعود سر دادند.


این تظاهرات در شهر عوامیه در شرق عربستان برگزار شد که زادگاه شیخ النمر است. تصاویر دریافتی از این تظاهرات از حضور صدها نفر از شیعیان حکایت دارد که شماری از آنها سیاهپوش بودند.


یکی از ساکنان شهر عوامیه در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفت: اعدام شیخ النمر که به اعتقاد شیعیان این منطقه فعالی صلح‌طلب بود، ممکن است ناارامی های خیابانیِ بیشتری در پی داشته باشد. وی افزود: همانطور که مشهود است اوضاع این شهر کاملاً تغییر کرده است.


همزمان با تشدید اعتراضات مردم عربستان در محکومیت جنایت ال سعود در اعدام شیخ نمر باقر النمر
خبرها از تشدید اعتراضات افکار عمومی ازجمله در کشورهای غربی به جنایات فزاینده ال سعود حکایت دارد .
در این زمینه صدها آلمانی با تجمع مقابل کنسولگری عربستان در شهر فرانکفورت، اعدام شیخ "نمر باقر النمر" روحانی برجسته عربستانی را محکوم کردند.


به گزارش پایگاه خبری شبکه پرس تی وی، صدها نفر از مردم آلمان روز جمعه با تجمع مقابل کنسولگری عربستان در شهر فرانکفورت ضمن محکوم کردن اعدام شیخ نمر باقر النمر، با سر دادن شعارهایی نفرت و انزجار خود را از اقدامات رژیم آل سعود نشان دادند.


این در حالی است که چند روز پیش نیز «بیلد» که یکی از پرتیراژترین روزنامه های آلمان است در تیتر صفحه اول خود نوشت: «عربستان سعودی جز نفت، خرما و تروریسم چیز دیگری برای عرضه به جهان ندارد و برای ادامه اقدام های خود به ما هم رشوه می دهد.»


«یولیان رایشلت» نویسنده این گزارش نوشت:سعودی ها دوستان قاتل ما هستند. با اعدام دستجمعی 47 نفر از جمله شیخ نمر که به دست متحد وحشتناک ما انجام گرفت دولتهای غربی از واشنگتن تا برلین در قبال این اقدام سعودی ها سکوت اختیار کرده اند.


مردم سوئیس نیز با برگزاری تجمعی اعتراض آمیز، جنایات رژیم آل سعود در اعدام شیخ " نمر باقر النمر" روحانی سرشناس عربستان را محکوم کردند.


مسلمانان سوئیس با تجمع مقابل سفارت عربستان سعودی در شهر برن پایتخت این کشور، اعدام شیخ "نمر باقر النمر" روحانی برجسته شیعه عربستانی را محکوم کردند.


تجمع کنندگان با در دست داشتن تصاویری از آیت الله نمر، شعارهایی در محکومیت نظام حاکم بر عربستان سر دادند و خواستار دخالت سازمان های بین المللی برای توقف جنایت های آل سعود شدند.


مردم کانادا نیز در اعتراض به جنایت رژیم آل سعود در به شهادت رساندن آیت الله نمر ، تظاهرات کردند.
مردم چند شهر کانادا از جمله اوتاوا، پایتخت این کشور،در اعتراض به اعدام شیخ نمر باقر النمر، روحانی برجسته شیعی عربستان از سوی رژیم آل سعود، در مقابل پارلمان کانادا تجمع کردند.


تجمع کنندگان در مقابل پارلمان کانادا، خواسنار اقدام بین المللی برای توقف جنایات رژیم آل سعود شدند.111/118

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید