چاپ

نشست گروه مینسک برای حل بحران ارمنستان و جمهوری آذربایجان11:11 | 18\03\1391
گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا 18 ژوئن در پاریس پایتخت فرانسه نشستی فوق العاده برای حل بحران قره باغ تشکیل می دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر و تفسیر برون مرزی به نقل از خبرگزاری رسمی جمهوری آذربایجان " آپا"، وزارت امور خارجه این کشور با اعلام این خبر افزود در این نشست وزرای امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان و نیز رؤسای گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا شرکت خواهند کرد.

روز سه شنبه این هفته به دنبال نقض آتش بس بین نیروهای نظامی دو کشور ج.آذربایجان و ارمنستان 3 نظامی ارمنی و 5 نظامی آذری کشته شدند .
مناقشه ارمنستان وجمهوری آذربایجان درباره منطقه قره باغ درسال 1988 آغاز شد.

در سال 1994 دو طرف پیمان آتش بس امضا کردند و از آن زمان نیز گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا به ریاست مشترک روسیه ، فرانسه وآمریکا در حل صلح آمیز مناقشه قره باغ میانجیگری می کنند.
فعالیت گروه مینسک در این زمینه تا کنون هیچ نتیجه ای نداشته است.
تعداد بازدید کنندگان خبر: 318 نفر
Live Brodcast پخش زنده پرس tv پخش زنده العالم

تازه ترین مطالب

نظرسنجی

هدف امریکا از تشکیل ائتلاف ضدداعش چیست؟

مقالات

اردوغان و سودای بی فرجام

سیامک کاکایی - هنگامی که رجب طیب اردوغان به ریاست جمهوری ترکیه انتخاب شد ، این انتظار در مردم این کشور پدید آمد که او دیگر مانند دوران نسبتا طولانی نخست وزیری ، شهرهای ترکیه را برای برگزاری متینگ و سخنرانی دوره نکند . اما به نظر می رسد اشتیاق اردوغان بیشتر از گذشته شده است .

برون مرزی

محیط زیست و جهان امروز؛ خلیج فارس و محیط زیست آن

نسرین خویی- خلیج فارس آبراهی به مساحت حدود 240 هزار کیلومتر مربع است و پس از خلیج مکزیک و خلیج هادسون سومین خلیج بزرگ جهان بشمار می‌آید.

برون مرزی

محیط زیست و جهان امروز؛ آلودگی دریاها و اقیانوس‌ها

نسرین خویی- از نظر دانشمندان آلودگی آب یعنی برهم زدن کیفیت و ترکیبات آن به گونه‌ای که توانایی خود را در ایفای نقش طبیعی و حیات بخش از دست داده و به لحاظ صدماتی که و ارد می‌کند، غیرقابل استفاده شود و ارزش اقتصادی آن نیز در حد بالایی از بین برود.

برون مرزی

حکم اعدام برای روحانی برجسته شیعیان عربستان

مرتضی مکی- اعلام حکم اعدام شیخ نمر باقر النمر ، روحانی برجسته شیعه عربستان بازتاب وسیعی در سطح جوامع اسلامی و نهادهای مدافع حقوق بشر داشته است. دستگاه قضایی عربستان پس از گذشت بیش از دو سال از دستگیری شیخ نمر النمر، وی را به اتهام محاربه به اعدام محکوم کرد.

فرهنگ و معارف

نوبل صلح برای ملاله یوسف زی

مرتضی مکی-جایزه صلح نوبل 2014 به ملاله یوسف زی از پاکستان و کایلاش ساتیارتی از هند، دو فعال حقوق کودکان تعلق گرفت. به گفته اعضای کمیته صلح نوبل ، یوسف زی و ساتیارتی به این دلیل شایسته این جایزه بودند که برای حق آموزش کودکان تلاش فراوانی کرده‌اند.

برون مرزی

کوبانی؛ میدان آزمون و گریز ترکیه

سیامک کاکایی- " تصور کنید داعش را نابود کردیم که بسیار دشوار است ، یا اگر داعش را در کوبانی مجازات کنیم و گام بعدی را مشخص نکنیم ، مشکلات بزرگتری در آینده به وجود خواهد آمد . بنابراین باید کاملا مراقب باشیم."

برون مرزی