چاپ

نشست گروه مینسک برای حل بحران ارمنستان و جمهوری آذربایجان11:11 | 18\03\1391
گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا 18 ژوئن در پاریس پایتخت فرانسه نشستی فوق العاده برای حل بحران قره باغ تشکیل می دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر و تفسیر برون مرزی به نقل از خبرگزاری رسمی جمهوری آذربایجان " آپا"، وزارت امور خارجه این کشور با اعلام این خبر افزود در این نشست وزرای امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان و نیز رؤسای گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا شرکت خواهند کرد.

روز سه شنبه این هفته به دنبال نقض آتش بس بین نیروهای نظامی دو کشور ج.آذربایجان و ارمنستان 3 نظامی ارمنی و 5 نظامی آذری کشته شدند .
مناقشه ارمنستان وجمهوری آذربایجان درباره منطقه قره باغ درسال 1988 آغاز شد.

در سال 1994 دو طرف پیمان آتش بس امضا کردند و از آن زمان نیز گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا به ریاست مشترک روسیه ، فرانسه وآمریکا در حل صلح آمیز مناقشه قره باغ میانجیگری می کنند.
فعالیت گروه مینسک در این زمینه تا کنون هیچ نتیجه ای نداشته است.
تعداد بازدید کنندگان خبر: 333 نفر
Live Brodcast پخش زنده پرس tv پخش زنده العالم

تازه ترین مطالب

نظرسنجی

اولویت رئیس جدید سازمان صدا و سیما در کدام حوزه است؟

مقالات

افراط گرایی، جریانی برای مقابله با بیداری اسلامی

جمشید امین زاده- در سال های اخیر بیداری اسلامی هرچند با تاکتیک های متفاوت اما با راهبردی مشخص زمینه حرکت و جنبش های اسلامی را تسریع نمود.

برون مرزی

جایگاه برنامه هسته ای ایران در سیاست خارجی ایالات متحده امریکا

امیرعلی ابوالفتح- برنامه های هسته ای ایران چه جایگاهی در سیاست خارجی و امنیتی ایالات متحده امریکا دارد؟ برای پاسخ گویی به این سوال باید ابتدا اولویت های سیاست خارجی و امنیتی امریکا چه به لحاظ جهانی و چه به لحاظ موقعیت منطقه خاورمیانه بررسی شود.

شرق

جهان اسلام: رسانه و جریان های تکفیری

جمشید امین زاده- جریان مسلط رسانه ای غرب، در امتداد تحولات چند سال اخیر، دو الگوی «اسلام تکفیری» و «اسلام لائیک» را به عنوان دو جریان اصلی از اسلام مطرح کرده است.

برون مرزی

جهان اسلام: ضرورت مقابله با جریان های افراطی و تکفیری

جمشید امین زاده- جهان اسلام امروز درگیر فتنه ای است که منشاء آن جریان های تکفیری است و درامتداد این فتنه ؛ همه روزه شاهد ریخته شدن خون مسلمانان بی گناه و تخریب آثار و ابنیه اسلامی به دست جنایت کاران جریانهای تندرو تکفیری هستیم.

برون مرزی

ترکیه و داعش ، برگه هایی که ورق می خورد

سیامک کاکایی - گروه داعش اکنون به عنوان بازیگر مهاجم و برهم زننده در بخش هایی از سوریه و عراق ، شناخته می شود و عملکرد وحشیانه و خشونتبار ، شاخصه و معرف این گروه است.

برون مرزی

تروریسم سایبری(7): نقش تروریسم سایبری در درگیری‌های سوریه

نسرین خویی- آن گونه که شواهد نشان می‌دهد در ماه‌های اخیر گرایش سازمان‌های تروریستی در سوریه به سوی شبکه‌های اجتماعی برای جذب کادر جدید و تبادل اطلاعات و اخبار و ترویج افکار افراط‌گرایانه در میان جوانان به شکل بی‌سابقه ای افزایش یافته است.

برون مرزی