چاپ

نشست گروه مینسک برای حل بحران ارمنستان و جمهوری آذربایجان11:11 | 18\03\1391
گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا 18 ژوئن در پاریس پایتخت فرانسه نشستی فوق العاده برای حل بحران قره باغ تشکیل می دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر و تفسیر برون مرزی به نقل از خبرگزاری رسمی جمهوری آذربایجان " آپا"، وزارت امور خارجه این کشور با اعلام این خبر افزود در این نشست وزرای امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان و نیز رؤسای گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا شرکت خواهند کرد.

روز سه شنبه این هفته به دنبال نقض آتش بس بین نیروهای نظامی دو کشور ج.آذربایجان و ارمنستان 3 نظامی ارمنی و 5 نظامی آذری کشته شدند .
مناقشه ارمنستان وجمهوری آذربایجان درباره منطقه قره باغ درسال 1988 آغاز شد.

در سال 1994 دو طرف پیمان آتش بس امضا کردند و از آن زمان نیز گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا به ریاست مشترک روسیه ، فرانسه وآمریکا در حل صلح آمیز مناقشه قره باغ میانجیگری می کنند.
فعالیت گروه مینسک در این زمینه تا کنون هیچ نتیجه ای نداشته است.
تعداد بازدید کنندگان خبر: 233 نفر
Live Brodcast پخش زنده پرس tv پخش زنده العالم

تازه ترین مطالب

نظرسنجی

مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران در کدام عرصه بوده است؟

مقالات

کردستان عراق به سوی دولت مستقل یا تنشی ساختاری؟

سیامک کاکایی- در هفته های منتهی به انتخابات پارلمانی عراق، اظهار نظرها و مفاهیم گاه جدیدی از سوی مسعود بارزانی رئیس منطقه کردستان و برخی دیگر از مسئولان و رهبران احزاب کرد عراقی درباره آینده سیاسی - اداری این منطقه مطرح می شود .

برون مرزی

جریان معکوس گاز ، راهکار غرب برای حمایت از دولت موقت در اوکراین

مریم مهاجری- دولت موقت اوکراین تلاش می کند آثار سوء کاهش واردات گاز از روسیه بر اقتصاد اوکراین را با وارد کردن گاز روسیه از همسایگانش ، جبران کند .

برون مرزی

كودكان؛ قربانيان خاموش جنگ‌ها(1)

نسرین خویی- در دهه‌های اخیر پیشرفت‌های چشمگیری در جهان در زمینه کاهش مرگ و میر کودکان حاصل شده است، اما آیا می‌دانید به رغم تمام این پیشرفتها و کوششها ، یکی از مسائل تاسف‌ برانگیز دنیای امروز ، کشته شدن کودکان در جنگ‌ها و درگیری‌های مسلحانه در نقاط مختلف جهان است ؟

برون مرزی

ارتش؛ مدافع مقتدر امنيت و تماميت ارضي ايران

جمشید امین زاده- بیست و نهم فروردین در مناسبتهای ملی ایران روز ارتش نامگذاری شده است. این روز فرصتی برای تقدیر از رشادت ها و جانفشانی های نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران است که درسال های دفاع مقدس ، محکم و استوار ، در مقابل تجاوز دشمن ایستادند و در کنار دیگر نیروهای مدافع انقلاب اسلامی ؛ پاسخی دندان شکن به دشمنان ملت ایران دادند .

برون مرزی

جنجال امریکا بر سر صدور ویزا برای سفیر جدید ایران در سازمان ملل

جمشید امین زاده- انتخاب «حمید ابوطالبی» برای تصدی سمت نمایندگی جدید جمهوری اسلامی در مقر سازمان ملل در نیویورک؛ این روزها دستمایه خبرسازی جمعی از مقامات امریکایی قرار گرفته است.

برون مرزی

افغانستان در مسیر دموکراسی

مجید وقاری- مردم افغانستان با شرکت گسترده در سومین انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای استانی این کشور ، شگفتی ساز شدند و نشان دادند به سطحی از رشد و بلوغ سیاسی رسیده اند که می توانند علیرغم تهدیدهای دشمانان ، برای ساختن افغانستانی آباد و آزاد ، از جان خود نیز بگذرند .

برون مرزی