چاپ

نشست گروه مینسک برای حل بحران ارمنستان و جمهوری آذربایجان11:11 | 18\03\1391
گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا 18 ژوئن در پاریس پایتخت فرانسه نشستی فوق العاده برای حل بحران قره باغ تشکیل می دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر و تفسیر برون مرزی به نقل از خبرگزاری رسمی جمهوری آذربایجان " آپا"، وزارت امور خارجه این کشور با اعلام این خبر افزود در این نشست وزرای امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان و نیز رؤسای گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا شرکت خواهند کرد.

روز سه شنبه این هفته به دنبال نقض آتش بس بین نیروهای نظامی دو کشور ج.آذربایجان و ارمنستان 3 نظامی ارمنی و 5 نظامی آذری کشته شدند .
مناقشه ارمنستان وجمهوری آذربایجان درباره منطقه قره باغ درسال 1988 آغاز شد.

در سال 1994 دو طرف پیمان آتش بس امضا کردند و از آن زمان نیز گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا به ریاست مشترک روسیه ، فرانسه وآمریکا در حل صلح آمیز مناقشه قره باغ میانجیگری می کنند.
فعالیت گروه مینسک در این زمینه تا کنون هیچ نتیجه ای نداشته است.
تعداد بازدید کنندگان خبر: 274 نفر
Live Brodcast پخش زنده پرس tv پخش زنده العالم

تازه ترین مطالب

نظرسنجی

دلیل اصلی بی پروایی رژیم صهیونیستی در تجاوز به غزه چیست؟

مقالات

قدس و فلسطین در عزای غزه (ویژه روز جهانی قدس )

لعبت جوادی- 35 سال پیش، هنگامی که امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران، آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان، ماه روزه داری مسلمانان را به عنوان روز جهانی حمایت از قدس و فلسطین اعلام کرد، شاید کمتر کسی می توانست تصور کند که تراژدی قدس و فلسطین با عبور از قرن بیستم، با تجاربی دهشتناک از جنایات صهیونیستها به قرن بیست ویکم میلادی گام بگذارد.

برون مرزی

پشت پرده جنگ های 50 سال اخیر ( جنگ 6 ژوئن 1967 اعراب و اسرائیل )

نسرین خویی-بیش از نیم قرن است که جنگها و منازعات فراوانی بین اعراب و رژیم غاصب اسرائیل رخ داده است ، اما در این میان جنگ شش روزه ژوئن 1967 دارای اهمیت ویژه‌ای است.

برون مرزی

بریکس و مخالفت با هژمونی غرب

سید رضا میرطاهر- ششمین نشست سران کشورهای عضو بریکس BRICS (برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی) از روز سه شنبه 15 ژوئیه بمدت دو روز با هدف توسعه اقتصادی، سیاسی و بین‌المللی برگزار شد.

برون مرزی

فرجام وين-6 / توافق نهايي يا توافق براي تمديد مذاكرات

جمشید امین زاده - مذاکره‌کنندگان هسته ای ایران و گروه پنج به علاوه یک در دومین هفته از آخرین دور از مذاکرات ایران و گروه 1+5 وارد یک فاز مهم و کلیدی مذاکرات شده اند.

برون مرزی

عراق در کوره بحران

سیامک کاکایی - کشمکش های سیاسی و ناامنی دامنه دار در عراق و به موازات آن ، اظهار نظر مسئولان کرد عراقی درباره برگزاری همه پرسی استقلال کردستان ، نگاه محافل سیاسی و رسانه ای را به خود معطوف کرده است . این روزها پرسش هایی پیرامون آینده سیاسی عراق و تحرکات مربوط به تجزیه این کشور ، مطرح است.

برون مرزی

پشت پرده جنگ های 50 سال اخیر ( حامیان عراق در جنگ علیه ایران )

نسرین خویی- جنگ عراق علیه ایران پس ازجنگ ویتنام، طولانی ترین جنگ قرن بیستم است و پس از جنگ جهانی دوم ، تنها جنگی است که در آن، دو ابرقدرت وقت یعنی آمریکا و شوروی باهم کنار آمدند وبه همراه دیگر کشورهای غربی و حکام عرب ، علیه جمهوری اسلامی ایران به کمک صدام آمدند.

برون مرزی