چاپ

نشست گروه مینسک برای حل بحران ارمنستان و جمهوری آذربایجان11:11 | 18\03\1391
گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا 18 ژوئن در پاریس پایتخت فرانسه نشستی فوق العاده برای حل بحران قره باغ تشکیل می دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر و تفسیر برون مرزی به نقل از خبرگزاری رسمی جمهوری آذربایجان " آپا"، وزارت امور خارجه این کشور با اعلام این خبر افزود در این نشست وزرای امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان و نیز رؤسای گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا شرکت خواهند کرد.

روز سه شنبه این هفته به دنبال نقض آتش بس بین نیروهای نظامی دو کشور ج.آذربایجان و ارمنستان 3 نظامی ارمنی و 5 نظامی آذری کشته شدند .
مناقشه ارمنستان وجمهوری آذربایجان درباره منطقه قره باغ درسال 1988 آغاز شد.

در سال 1994 دو طرف پیمان آتش بس امضا کردند و از آن زمان نیز گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا به ریاست مشترک روسیه ، فرانسه وآمریکا در حل صلح آمیز مناقشه قره باغ میانجیگری می کنند.
فعالیت گروه مینسک در این زمینه تا کنون هیچ نتیجه ای نداشته است.
تعداد بازدید کنندگان خبر: 290 نفر
Live Brodcast پخش زنده پرس tv پخش زنده العالم

تازه ترین مطالب

نظرسنجی

دلیل اصلی بی پروایی رژیم صهیونیستی در تجاوز به غزه چیست؟

مقالات

كودتاي 28 مرداد؛ برگي از تاريخ شصت سال دشمنی آمريكا با ايران

جمشید امین زاده- کودتای امریکایی-انگلیسی ( کودتای 28 مرداد 1332 ) که به سقوط دولت قانونی وقت ایران (دولت دکتر مصدق ) منجر شد، یاد آور مقطعی حساس از تاریخ سیاسی ایران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی است.

برون مرزی

ابعاد مختلف رویارویی روسیه و غرب

سید رضا میر طاهر- با گذشت چند ماه از بحران اوکراین و گسترش ابعاد آن ، تقابل روسیه وغرب بر سر این بحران ابعاد بی سابقه ای یافته است. ب

برون مرزی

اردوغان، نخستین رییس جمهور منتخب ترکیه

سهیلا محمدیان- رجب طیب اردوغان سرانجام به کاخ ریاست جمهوری چانکایا راه یافت و نام خود را به عنوان اولین رئیس جمهور منتخب مردم ترکیه، در تاریخ سیاسی معاصر این کشور به ثبت رساند.

برون مرزی

پديده نسل كشي در جهان امروز (تاريخچه و تعاريف)

نسرين خويي- نسل کشی از مهمترین و شنیع ترین جرائم بین المللی است که با توجه به سابقه تاریخی آن تاثیر عمیقی در وجدان بشری ایجاد کرده است.

برون مرزی

پشت پرده جنگ های 50 سال اخیر (جنگ غزه)

نسرین خویی- در جولای سال 2001 پشت درهای بسته، طرح مشترک ارتش رژیم اسرائیل و سازمان جاسوسی اسراییل (موساد) به تصویب رسید که به نام رئیس وقت موساد "مئیر دگان" به "طرح دگان" معروف شد.

برون مرزی

بسته اقتصادي دولت در بوته نقد و نظر كارشناسان اقتصادي

جمشید امین زاده- دولت دکتر حسن روحانی در راستای تلاش های خود برای خارج کردن اقتصاد از رکود و ورود به عرصه رشد اقتصادی طرح اصلاحات اقتصادی را تدوین کرده است.

برون مرزی