چاپ

نشست گروه مینسک برای حل بحران ارمنستان و جمهوری آذربایجان11:11 | 18\03\1391
گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا 18 ژوئن در پاریس پایتخت فرانسه نشستی فوق العاده برای حل بحران قره باغ تشکیل می دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر و تفسیر برون مرزی به نقل از خبرگزاری رسمی جمهوری آذربایجان " آپا"، وزارت امور خارجه این کشور با اعلام این خبر افزود در این نشست وزرای امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان و نیز رؤسای گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا شرکت خواهند کرد.

روز سه شنبه این هفته به دنبال نقض آتش بس بین نیروهای نظامی دو کشور ج.آذربایجان و ارمنستان 3 نظامی ارمنی و 5 نظامی آذری کشته شدند .
مناقشه ارمنستان وجمهوری آذربایجان درباره منطقه قره باغ درسال 1988 آغاز شد.

در سال 1994 دو طرف پیمان آتش بس امضا کردند و از آن زمان نیز گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا به ریاست مشترک روسیه ، فرانسه وآمریکا در حل صلح آمیز مناقشه قره باغ میانجیگری می کنند.
فعالیت گروه مینسک در این زمینه تا کنون هیچ نتیجه ای نداشته است.
تعداد بازدید کنندگان خبر: 280 نفر
Live Brodcast پخش زنده پرس tv پخش زنده العالم

تازه ترین مطالب

نظرسنجی

دلیل اصلی بی پروایی رژیم صهیونیستی در تجاوز به غزه چیست؟

مقالات

پشت پرده جنگ های 50 سال اخیر( حمله نظامی آمریکا و متحدانش به افغانستان)

نسرین خویی - در آمریکا کمتر کسی هست که به یاد نداشته باشد، روز یازده سپتامبر سال ۲۰۰۱ چه حادثه ای رخ داده است ، اما در افغانستان در آن روز عده کمی از وقوع این حملات آگاه شدند و آن عده‌ هم که از این واقعه با خبر شده بودند، به هیچ وجه تصور نمی‌کردند که این حادثه به فاصله کوتاهی اوضاع کشور آنها را دگرگون خواهد کرد.

برون مرزی

پشت پرده جنگ های 50 سال اخیر (جنگ خلیج فارس)

نسرین خویی- پس از پذیرش قطعنامه 598 شورای امنیت از سوی ایران و پایان جنگ تحمیلی ، عراق‌ در شرایطی‌ به پایان جنگ‌ تجاوز کارانه هشت‌ ساله‌ رسید که‌ درگیر اوضاع‌ وخیم‌ اقتصادی‌ و بدهیهای سنگین خارجی‌ بود

برون مرزی

قدس و فلسطین در عزای غزه (ویژه روز جهانی قدس )

لعبت جوادی- 35 سال پیش، هنگامی که امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران، آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان، ماه روزه داری مسلمانان را به عنوان روز جهانی حمایت از قدس و فلسطین اعلام کرد، شاید کمتر کسی می توانست تصور کند که تراژدی قدس و فلسطین با عبور از قرن بیستم، با تجاربی دهشتناک از جنایات صهیونیستها به قرن بیست ویکم میلادی گام بگذارد.

برون مرزی

پشت پرده جنگ های 50 سال اخیر ( جنگ 6 ژوئن 1967 اعراب و اسرائیل )

نسرین خویی-بیش از نیم قرن است که جنگها و منازعات فراوانی بین اعراب و رژیم غاصب اسرائیل رخ داده است ، اما در این میان جنگ شش روزه ژوئن 1967 دارای اهمیت ویژه‌ای است.

برون مرزی

بریکس و مخالفت با هژمونی غرب

سید رضا میرطاهر- ششمین نشست سران کشورهای عضو بریکس BRICS (برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی) از روز سه شنبه 15 ژوئیه بمدت دو روز با هدف توسعه اقتصادی، سیاسی و بین‌المللی برگزار شد.

برون مرزی

فرجام وين-6 / توافق نهايي يا توافق براي تمديد مذاكرات

جمشید امین زاده - مذاکره‌کنندگان هسته ای ایران و گروه پنج به علاوه یک در دومین هفته از آخرین دور از مذاکرات ایران و گروه 1+5 وارد یک فاز مهم و کلیدی مذاکرات شده اند.

برون مرزی