چاپ

نشست گروه مینسک برای حل بحران ارمنستان و جمهوری آذربایجان11:11 | 18\03\1391
گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا 18 ژوئن در پاریس پایتخت فرانسه نشستی فوق العاده برای حل بحران قره باغ تشکیل می دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر و تفسیر برون مرزی به نقل از خبرگزاری رسمی جمهوری آذربایجان " آپا"، وزارت امور خارجه این کشور با اعلام این خبر افزود در این نشست وزرای امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان و نیز رؤسای گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا شرکت خواهند کرد.

روز سه شنبه این هفته به دنبال نقض آتش بس بین نیروهای نظامی دو کشور ج.آذربایجان و ارمنستان 3 نظامی ارمنی و 5 نظامی آذری کشته شدند .
مناقشه ارمنستان وجمهوری آذربایجان درباره منطقه قره باغ درسال 1988 آغاز شد.

در سال 1994 دو طرف پیمان آتش بس امضا کردند و از آن زمان نیز گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا به ریاست مشترک روسیه ، فرانسه وآمریکا در حل صلح آمیز مناقشه قره باغ میانجیگری می کنند.
فعالیت گروه مینسک در این زمینه تا کنون هیچ نتیجه ای نداشته است.
تعداد بازدید کنندگان خبر: 307 نفر
Live Brodcast پخش زنده پرس tv پخش زنده العالم

تازه ترین مطالب

نظرسنجی

هدف امریکا از تشکیل ائتلاف ضدداعش چیست؟

مقالات

دومین سفر رئيس جمهوري اسلامي ایران به نيويورك در کانون توجه رسانه های خارجی

جمشید امین زاده- دومین سفر رییس جمهوری و هیات همراه به نیویورک به منظور شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با توجه به همزمانی مذاکرات هسته ای و شرایط منطقه ای بویژه بحث مبارزه با داعش ، بار دیگر ایران را در کانون توجه رسانه های خارجی و محور تحلیل های متعدد و متنوع قرار داد.

برون مرزی

چهارمين نشست سران خزر در آستاراخان روسیه

محمد علی طالبی- شهر بندری آستاراخان در شمال غربی دریای خزر و جنوب روسیه روز دوشنبه ( 29 سپتامبر، 7 مهر) میزبان چهارمین نشست سران خزر با حضور روسای جمهوری ایران ، روسیه ، جمهوری آذربایجان ، ترکمنستان و قزاقستان است .

برون مرزی

هشت سال دفاع مقدس: جايگاه اقتدار دفاعي ايران در معادلات امنيتي منطقه

جمشید امین زاده- ایران اسلامی پس از پیروزی انقلاب اسلامی با توطئه‌های گوناگونی روبرو شد؛اما در میان این توطئه ها ، تحمیل جنگ ، فصل ویژه ای بود که از زوایای مختلف جای تعمق دارد .

برون مرزی

راه دشوار افغانستان به سمت دموکراسی

مجید وقاری- سرانجام پس از حدود 5 ماه رایزنیهای سیاسی، دو نامزد دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، یعنی اشرف غنی احمد زی و عبداله عبداله در مورد تشکیل دولت وحدت ملی و تقسیم قدرت به توافق رسیدند.

برون مرزی

محیط زیست و جهان امروز؛ آثار باران‌های اسیدی بر محیط زیست

نسرین خویی- یکی از پیامدهای فاجعه‌آمیز فعالیت‌های انسانی بر محیط زیست، پدیده باران‌های اسیدی است که مرزهای جغرافیایی را پشت سر گذاشته و به تخریب محیط می‌پردازد.

برون مرزی

محیط زیست و جهان امروز؛ گازهای گلخانه‌ای از عوامل تخریب محیط زیست

نسرین خویی- مشکل آلودگی محیط زیست امروز جهان، مشکل تنها یک کشور خاص نیست، بلکه مشکل کل جهان است که مسائل مختلفی را دربرمی‌گیرد. از جمله این مشکلات می‌توان به آلودگی هوا و گرم شدن کره زمین اشاره کرد.

برون مرزی