چاپ

نشست گروه مینسک برای حل بحران ارمنستان و جمهوری آذربایجان11:11 | 18\03\1391
گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا 18 ژوئن در پاریس پایتخت فرانسه نشستی فوق العاده برای حل بحران قره باغ تشکیل می دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر و تفسیر برون مرزی به نقل از خبرگزاری رسمی جمهوری آذربایجان " آپا"، وزارت امور خارجه این کشور با اعلام این خبر افزود در این نشست وزرای امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان و نیز رؤسای گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا شرکت خواهند کرد.

روز سه شنبه این هفته به دنبال نقض آتش بس بین نیروهای نظامی دو کشور ج.آذربایجان و ارمنستان 3 نظامی ارمنی و 5 نظامی آذری کشته شدند .
مناقشه ارمنستان وجمهوری آذربایجان درباره منطقه قره باغ درسال 1988 آغاز شد.

در سال 1994 دو طرف پیمان آتش بس امضا کردند و از آن زمان نیز گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا به ریاست مشترک روسیه ، فرانسه وآمریکا در حل صلح آمیز مناقشه قره باغ میانجیگری می کنند.
فعالیت گروه مینسک در این زمینه تا کنون هیچ نتیجه ای نداشته است.
تعداد بازدید کنندگان خبر: 302 نفر
Live Brodcast پخش زنده پرس tv پخش زنده العالم

تازه ترین مطالب

نظرسنجی

هدف امریکا از تشکیل ائتلاف ضدداعش چیست؟

مقالات

جايگاه اقتدار دفاعي ايران در معادلات امنيتي منطقه

جمشيد امين زاده- ایران اسلامی پس از پیروزی انقلاب اسلامی با توطئه‌های گوناگونی روبرو شد؛اما در میان این توطئه ها تحمیل جنگ ، فصل ویژه ای بود که از زوایای مختلف جای تعمق دارد .

برونمرزی

ائتلاف ضد داعش چقدر جدی است؟

مرتضی مکی- باز هم تروریسم بهانه ای برای آمریکا و متحدان اروپایی و منطقه ایش برای مداخله در خاورمیانه شده است. این بار مقابله با گروه تروریستی داعش بهانه قرار گرفته است.

فرهنگ و معارف

پیامدهای جنگ 50 روزه غزه برای اسرائیل

سیدرضی عمادی- اسرائیل از روز هشتم ژوئیه 2014 برای سومین بار از سال 2008 تاکنون به باریکه غزه حمله کرد. غزه با 360 کیلومتر مربع مساحت و حدود 2 میلیون نفر جمعیت، متراکم‏ ترین مکان در جهان محسوب است.

برون مرزی

اسرائیل ، امنیت در سایه اورانیوم ؟

لعبت جوادی- رویکرد خطرناک رژیم صهیونیستی به تسلیحات اتمی در قرن بیست و یکم ، زنگ خطرهای هشدار دهنده ای را نه تنها در منطقه خاورمیانه ، بلکه در کل جهان به صدا در آورده است .

برون مرزی

پديده نسل كشی در جهان امروز (داعش ؛ نسل کشی در عراق )

نسرين خويی- "داعش " نام گروهی تروریستی است که با تفکرات سلفی افراطی و با جذب لایه های بعثی دوران رژیم صدام ؛ اکنون با داعیه برقراری خلافت اسلامی ؛ عراق و سوریه را گرفتار خشونت و اقدامات دهشتناک تروریستی کرده است.

برون مرزی

اوکراین در برزخ شرق و غرب

سیدرضا میرطاهر - اوکراین در ماههای اخیر با اوضاع وخیمی مواجه است . در واقع این کشور صحنه رویارویی ژئو پولیتیکی روسیه و غرب است، جدالی که حداقل در مقطع کنونی پایانی بر آن متصور نیست.

برون مرزی