الهام آخوندان - در سال های اخیر متاسفانه حقوق بشر و دموکراسی به ابزاری برای سوء استفاده و اعمال فشار سیاسی بر کشورهای غیر همسو با سیاست های یکجانبه برخی کشورهای غربی تبدیل شده است.

کرسی شناخت امام علی (ع) با حضور جمعی از اساتید و متفکرین در حوزه ادیان و الهیات در دانشگاه هارتفورد آمریکا افتتاح شد.

 

 

 

فرزان ثری- در دامان خاندان رسالت، دردانه هایی بی نظیر تربیت یافته اند که هر یک، چون ستاره ای پرفروغ در آسمانِ فضایل می درخشند.

چهارشنبه, 30 دی 1394 10:16

رویکرد فقه اسلامی به هنر

نسرین مقدم- امروزه این حقیقت که هنر زبان برنده و نافذی برای ارائه آموزه های دینی و انسانی است، بر هیچ کس پوشیده نیست. از سوی دیگر گسترش فناوری های نوین ارتباطی و پیشرفت های فنی در حوزه هنرهای مختلف، لزوم بازتعریف و پویایی بیشتر محافل علمی دینی (چه حوزه و چه دانشگاه) را در این زمینه گوشزد می کند. توجه فقه به مسائل پرشمار مرتبط با هنر در دنیای امروز باعث می شود تا مخاطبان و مولفانی که علاوه بر دغدغه های زیباشناسانه نسبت به معنای آثار هنری نیز حساسیت دارند، با تعلق خاطر بیشتری در این عرصه فعالیت کنند.

ستاره مهدیزاده - مدینه در انتظار بود تا با آمدن صبح، میلادی روی دهد و اختری دیگر از خاندان پاک رسالت به هستی روشنی بخشد. آسمان، به برکت تولد این نوگل بوستان ولایت، بزم شادی گستراند و باران صلواتش را بر سرای امام هادی (ع ) فرو فرستاد.

دوشنبه, 21 دی 1394 14:34

شیخ زکزاکی ؛ مبارز راه حق

مریم رادان - ابراهیم یعقوب زکزاکی رهبر مسلمانان نیجریه، در پنجم می 1953 در شهر زاریا واقع در شمال نیجریه به دنیا آمد.

مرتضي مکي - هیچ انقلاب و نهضتی بدون پیشینه شکل نگرفته است. انقلاب ها و نهضت های سیاسی و اجتماعی بر بستر یک سری از تحولات ایجاد شده و پیروز شده اند.

مرتضي مکي - در دومین روز از سال 2016 خبری روی خط خبری خبرگزاری ها رفت که مسلمانان و بسیاری از آزادیخواهان را متاثر و ناراحت کرد.

عصمت سپهری - طی چند سال اخیر متأسفانه به وفور شاهد رفتارهای خشونت‌بار نسبت به زنان و دختران توسط گروههای افراطی اسلام نما چون، القاعده، طالبان، بوکوحرام، داعش و مانند آنها در جهان و بویژه منطقه خاورمیانه هستیم.

فرزان ثری - بیست و نهمین کنفرانس وحدت اسلامی با موضوع «بررسی بحران های جهان اسلام و راهکارهای پایان دادن به آن» از ششم تا هشتم دی ماه درتهران برگزار شد.

صفحه1 از50